A jednak! Nieoficjalne kanały dystrybucji zdradzają, że Honor 8 może dostać aktualizację do Androida Oreo i EMUI 8.0!

To lepsze niż „Moda na sukces”. Historia aktualizacji Honora 8 do Androida Oreo (a raczej jej braku) ciągnie się już od kilku miesięcy. W lutym polskie przedstawicielstwo Honora potwierdziło, że smartfon ten najpóźniej pod koniec czerwca dostanie wyższą wersję nakładki EMUI, co niekoniecznie od razu musiało oznaczać zmianę systemu. Właściciele Honorów 8 nie otrzymali jednak żadnej paczki z większą aktualizacją. Czas leci, mamy już koniec lipca, a telenowela trwa.

Na początku tego miesiąca otrzymaliśmy zrzuty ekranów rozmowy jednego z naszych Czytelników z konsultantem Honora, które świadczyły o tym, że firma… dała sobie spokój z aktualizacją Honora 8 do Androida Oreo. Co do nakładki EMUI 8, sprawa pozostawała otwarta. Posiadacze tych urządzeń mogli się wtedy poczuć nieco oszukani, a ich reakcja była tylko po części usprawiedliwiona – wszak nie obiecywano nowego systemu, a „jedynie” nową nakładkę.

Reklama

https://www.tabletowo.pl/2018/07/08/honor-8-aktualizacja-android-8-oreo-emui-8-kiedy-odwolana/

Jako że nie była to też informacja oficjalna, a bazowała na rozmowie z konsultantem Honora, można było pozostawić firmie pewien kredyt zaufania, nawet jeśli pełnoprawna zapowiedź terminu dostarczenia aktualizacji ewidentnie się nie sprawdziła.

W całym tym smartfonowym serialu mamy obecnie kolejny cliffhanger. Otóż Czytelnik, który poinformował nas na początku miesiąca o tym, że Android Oreo nie trafi na Honora 8, właśnie znalazł aktualizację do swojego urządzenia w Firmware Finderze.

Podobne sygnały docierają do nas również od innych fanów marki. Może to świadczyć o tym, że Honor jednak zamierza wprowadzić Androida Oreo wraz z nakładką EMUI 8.0 na smartfony Honor 8.

zdjęcie od Mateusza :)

Rzecz jasna nic jeszcze nie jest przesądzone. Nie jest to oficjalny kanał aktualizacji, zatem nie można z całą pewnością stwierdzić, że Oreo i EMUI 8 z całą pewnością trafią na Honora 8, ale każdy użytkownik tego smartfona by tego sobie życzył.

Podobno aktualizacja kanałem OTA zacznie być rozprowadzana już od 31 lipca tego roku. Całkiem możliwe więc, że fabuła serialu „Android Oreo dla Honora 8” niebawem dotrze do satysfakcjonującego finału. Oby. Właścicielom tego smartfona raczej nie będzie się chciało czekać na jego drugi sezon.

 

dzięki za info i screeny, Jakub i Mateusz!