Android Oreo dla BlackBerry KEYone? To całkiem możliwe | Tabletowo.pl

Android Oreo dla BlackBerry KEYone? To całkiem możliwe

Dołącz do dyskusji 0

BlackBerry to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie urządzeń mobilnych. Niestety, Kanadyjczycy – podobnie, jak niegdyś Nokia – przespali smartfonową rewolucję i obecnie dwoją się i troją, by powrócić do łask wśród użytkowników. Od jakiegoś czasu „Jeżynki” oferują dostęp do systemu operacyjnego Android. Być może jedna z nich – model KEYone – doczeka się niedługo aktualizacji do wersji 8.1 Oreo!

BlackBerry niegdyś brylowało wśród użytkowników biznesowych. Uwagę przyciągał bezpieczny system BB OS oraz fizyczne, bardzo wygodne w obsłudze klawiatury QWERTY. Dziś koncern stawia na urządzenia pracujące pod kontrolą Androida, jednak wyposażone w autorską nakładkę systemową, aplikacje oraz systemy zabezpieczeń. Oprócz tego, BlackBerry postawiło w najnowszych modelach słuchawek na fizyczne klawiatury występujące w połączeniu z ekranami dotykowymi.

BlackBerry KEYone dostępny w Orange, ale nie dla każdego

Model KEYone, który do sprzedaży trafił jakiś czas temu, ciągle jest ważną pozycją w portfolio koncernu. Kanadyjczycy ogłosili bowiem, że już wkrótce wystartuje program beta testów Androida Oreo dla tego urządzenia. Będzie to program zamknięty – będzie mógł zgłosić się do niego praktycznie każdy, jednak to BlackBerry zdecyduje, których użytkowników zaprosi do testów.

BlackBerry prezentuje swój nowy smartfon z klawiaturą QWERTY: KEYone (Mercury)

Nie wiadomo jeszcze kiedy wystartuje sam program i jak długo potrwają przygotowania do oficjalnego udostępnienia Androida Oreo dla BlackBerry KEYone. Możecie być jednak pewni, że gdy tylko pojawią się odpowiednie informacje, na pewno Was poinformujemy.

A czy wśród Was są jacyś fani BlackBerry? Które urządzenie spod znaku tej marki wspominacie najlepiej?

Źródło: Android Autorithy

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona