To najtańszy smartfon Nokii, a i tak dostanie aktualizację do Androida Oreo 8.1. Szanuję! 18

To najtańszy smartfon Nokii, a i tak dostanie aktualizację do Androida Oreo 8.1. Szanuję!

Polityka aktualizacji systemów w smartfonach, jaka jest, każdy widzi. Dlatego tym bardziej cenne jest, że HMD Global, które dba o markę Nokia, choć zwykle nie zaskakuje nieprawdopodobnie dobrymi smartfonami, nie pozwala im działać na starych wersjach Androida. Na przykład Nokia 2 dostanie Oreo w wersji 8.1.

Nokia 2 ma jakieś dwa miesiące. To absolutny budżetowiec, najniższy model, jaki HMD obecnie ma w swojej ofercie. Telefon pojawił się w sprzedaży z Androidem Nougat 7.1 na pokładzie, ale bardzo szybko obiecano mu aktualizację do Androida Oreo 8.0. Ale na tym nie koniec.

Ostatnie tweety od szefa produktowego HMD Global nie pozostawiają miejsca na domysły. Nokia 2, mimo naprawdę słabej specyfikacji obejmującej procesor Snapdragon 212 (1,7 GHz), 1 GB RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, otrzyma w przyszłości aktualizację do Androida Oreo 8.1. 

Co ciekawe, Nokia 2 nie dołączy w ten sposób do programu Android Go. Nie jest to możliwe zdaniem Juho Sarvikasa, gdyż urządzenia, które będą wyposażane w „lżejszego Androida”, muszą być projektowane z myślą o tym systemie. W ten sposób powstaje najwyraźniej Nokia 1, która będzie jeszcze tańsza od Nokii 2. Ten ostatni model nie zostanie jednak pozostawiony na lodzie – wraz z aktualizacją telefon dostanie niektóre funkcje Androida Go.

HMD Global na pewno nie chodzi o to, żeby ścigać się z innymi producentami na to, kto szybciej zaoferuje w swoich smartfonach najnowszą wersję Androida. Jednak to, że Nokie naprawdę nie są pod tym względem zaniedbywane, zasługuje na uwagę. To naprawdę godne pochwały, że Finowie starają się nie tylko dotrzymywać obietnice, ale nie obawiają się składania kolejnych.

 

źródło: @sarvikas dzięki TheAndroidSoul