Będzie Android Nougat dla Umi Z, a aktualnie trwa na niego promocja

Umi Z jest niepozornym smartfonem, w którego wnętrzu drzemie prawdziwa bestia – flagowy procesor MediaTeka na 2017 rok, dziesięciordzeniowy Helio X27. Minęło zaledwie kilka tygodni od premiery tego telefonu, a Umidigi wydaje już pierwsze poprawki dla systemu i zapowiada jego aktualizację do Androida Nougat.

Umi Z ma aluminiową obudowę, ekran o przekątnej 5,5 cala, dwa 13-megapikselowe aparaty (po jednym z przodu i z tyłu) i zasila go bateria o pojemności 3780 mAh z szybkim ładowaniem. I to wygląda na całkiem przyzwoity zestaw.

Mniej popularni producenci często nie przejmują się zbytnio kwestią aktualizacji oprogramowania urządzeń, które trafiły już do klienta. Na poprawki bezpieczeństwa i jakieś usprawnienia można jeszcze liczyć, ale upgrade Androida do wyższej wersji to raczej rzadkość. W przypadku Umi Z jest na szczęście trochę inaczej. Już w kilka tygodni po rozpoczęciu sprzedaży, wydano pierwszy pakiet łatek do softu. Co zmieniono? Umidigi wylicza:

  • zoptymalizowano zarządzanie baterią (rozwiązuje problem jej drenażu)
  • zniwelowano niedokładności w odczycie danych z żyroskopu
  • zwiększono wydajność aparatu
  • poprawiono szybkość działania czytnika linii papilarnych
  • zoptymalizowano ustawienia ekranu dotykowego

Aktualizacja jest dostępna przez OTA, można też ją wykonać przez kabel. Dla ewentualnych ciekawskich – więcej informacji znajdziemy pod tym linkiem. Umidigi obiecuje, że Zetka zostanie zaktualizowana do Androida 7.0 Nougat juz w kwietniu.

Co ciekawe, Umi Z można dostać teraz o 50$ taniej, jeśli skorzystamy z tego linku. Promocja trwa do 28 lutego.

Zastosowanie bardzo wydajnego procesora MediaTeka, stawia Umi Z wśród innych smartfonów z wysokiej półki, które osiągnęły najwyższe wyniki w benchmarkach. Niektóre z nich bije nawet podczas testów syntetycznych. Fani porównań mogą przyjrzeć się tym cyferkom:

AnTuTu

 

Geekbench

Więcej informacji o smartfonie można zyskać tutaj.

 

wpis powstał przy współpracy z Umidigi