Fajny prezent na święta dla użytkowników Sony Xperia X Compact – Nougat już w Polsce! | Tabletowo.pl

Fajny prezent na święta dla użytkowników Sony Xperia X Compact – Nougat już w Polsce!

Dołącz do dyskusji 0

Gdy w zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, że pierwsi użytkownicy Sony Xperia X Compact na świecie otrzymują aktualizację do Androida 7.0 Nougat, z pewną dozą niepewności podchodziłam do wypuszczenia jej dla Polaków jeszcze przed końcem bieżącego roku. Tymczasem okazuje się, że najnowsza wersja zielonego systemu jest już dostępna w Polsce. To się nazywa prezent dla użytkowników!

Sony Xperia X Compact jest według mnie jednym z ciekawszych mniejszych smartfonów dostępnych na rynku. Urządzenie to użytkuje zresztą mój brat, który jest z niego bardzo zadowolony – podobnie, jak ja byłam podczas testów kilka tygodni temu. No dobra, z kilkoma „ale”, o których nie omieszkałam wspomnieć. Zainteresowanych odsyłam tutaj.

Aktualizacja Sony Xperia X Compact do Androida 7.0 Nougat oznaczona jest numerem 34.2.A.0.266 i waży 1061MB (tak, tak, ponad 1GB!). Wprowadza, oczywiście poza samym wyższym numerkiem systemu, również masę usprawnień systemu i sporo nowości. Sony obiecuje dłuższy czas pracy akumulatora, poprawki wydajności oraz bezpieczeństwa systemu. Dodana została również możliwość uruchamiania dwóch aplikacji na raz oraz szybkiego przełączania się pomiędzy ostatnio otwieranymi programami.

Zresztą, możecie to zobaczyć na poniższym wideo, które Sony opublikowało na początku grudnia:

Dla osób zainteresowanych Xperią X Compact dobrą wiadomością jest też fakt, że cena telefonu względem premiery (ponad kwartał temu) zdążyła już nieco zmaleć – z 2199 złotych do 1759 złotych. To wciąż sporo, ale za pieniądze wejście w posiadanie Xperii X Compact można już rozważać. Zwłaszcza, że znaleźć mały, wydajny smartfon, wciąż jest strasznie trudno.

Wkrótce aktualizacja powinna się pojawić również dla modelu Sony Xperia X.

Dzięki bracie za screen i info o aktualizacji!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona