Android N ze wsparciem ekranów mierzących siłę nacisku 19

Android N ze wsparciem ekranów mierzących siłę nacisku

Android N ma zyskać sporo na jakości dzięki zastosowaniu kilku modyfikacji, o który pisaliśmy tutaj. Dodatkowo ułatwia sprawę twórcom oprogramowania, którzy chcieliby wykorzystać potencjał ekranów rozróżniających siłę nacisku.

Do czasu, kiedy najnowsza wersja zielonego robocika zawita do smartfonów, Google musi wymyślić jakąś chwytliwą, krótką nazwę dla tego rozwiązania, ponieważ 3D Touch jest kojarzone głównie z Apple, a pisanie w kółko o „wsparciu dla ekranów mierzących siłę nacisku” jest po prostu okropne. Swoją drogą, przypominają mi się w tym momencie stare wyświetlacze dotykowe, wykonywane w technologii oporowej, które rzeczywiście wymagały czasem od właściciela odrobinę silniejszego nacisku (tak zwany „kciuk przemocy”).

Już teraz na rynku pojawiają się androidowe smartfony z możliwościami w stylu 3D Touch, na przykład Huawei Mate S 128 GB. Jednocześnie ich producenci muszą sami martwić się, jak napisać przyjazne użytkownikowi oprogramowanie, które wykorzysta nową formę obsługi ekranu. Okazuje się, że w modelach z Androidem N, zaplecze software’owe zapewni Google. Wtedy firmom, które wmontują w swoje urządzenia ekrany Force Touch, nie będzie spędzać sen z powiek konieczność grzebania w kodzie, a skupią się głównie na składaniu sprzętu.

Twórcy aplikacji zapewne również będą wdzięczni za zrobienie w systemie miejsca na obsługę wyświetlaczy o zmiennej sile nacisku. Dzięki temu zamiast za każdym razem od nowa pisać złożone aplikacje, które miałyby wymusić na Androidzie współpracę z ForceTouch, będą mieli do dyspozycji gotowe rozwiązania.

Efekty prezentuje ekipa współpracująca z deweloperem Nova Launcher. Zwróćcie uwagę, że menu kontekstowe różni się, w zależności od tego, jak długo i jak mocno naciskane są ikony aplikacji.

http://https://youtu.be/1M2ev31sX8s

Nie oznacza to, że odtąd wszystkie smartfony będą wyposażone w technologię mierzenia siły nacisku. Jeśli jednak Google pozostawia tyle pola do popisu dla tego typu rozwiązań, należy się spodziewać zwiększenia podaży urządzeń z Force Touch.

źródło: theverge.com