Liczba urządzeń z Android Nougat na pokładzie rośnie, ale Gingerbread nadal się uparcie trzyma

Google opublikowało kolejny, regularnie pojawiający się raport, dotyczący fragmentacji swojego systemu operacyjnego. Android Nougat zyskuje kolejnych użytkowników, jednak jest to proces bardzo powolny. Najwięcej urządzeń działa na starszych wersjach systemu.

Oczywiście, to Marshmallow i Lollipop dominują w zestawieniu. Dystrybucje Nougata zajmują kolejne procenty w statystykach, i można powiedzieć o pewnego rodzaju skoku – w styczniu było to zaledwie 0,5%, zaś miesiąc temu – ponad 1%.

Reklama

Również w styczniu na dobre pożegnaliśmy się z wersja Androida oznaczaną cyferkami 2.2 Froyo. Gingerbread, Ice Cream Sandwich i Jelly Bean są wytrwałe – wciąż figurują w zestawieniach.

Większość urządzeń, które otrzymują aktualizacje Androida Marshmallow na Nougat, zmieniają wersje swojego oprogramowania na edycję 7.0. Dlatego to ta wersja będzie bardziej popularna, a nie Nougat 7.1, który działa jedynie na 0,4% smartfonów.

Najwyraźniej pracownicy związani z oprogramowaniem, zostali w ostatnich miesiącach zatrudnieni do prac nad wersjami Androida, działającymi na nowych urządzeniach firm. Chodziło o to, żeby sprzęty prezentowane na targach MWC w Barcelonie, i których sprzedaż rozpocznie się już niebawem, miały dopracowane systemy. Ewentualny ruch w związku z aktualizacjami może pojawić się dopiero za jakiś miesiąc lub dwa.

 

źródło: Phandroid