Android Marketu już nie ma, powitajmy Google Play! (+promocja aplikacji)

google play

Reklama

„Aplikacje na Androida znajdziesz teraz w nowym miejscu. Przedstawiamy Google Play” – głosi jeden z filmików reklamowych najnowszej platformy Google. Jeśli przed kilkoma minutami chcieliście pobrać coś z Android Market, na pewno zaskoczyła Was informacja, że coś takiego już nie istnieje… Teraz już wiecie o co chodzi. Znany nam sklep stał się częścią multimedialnej platformy Google Play (a jeszcze niedawno wszyscy myśleli, że będzie to nazwa tabletu Google).

Google Play to nic innego jak swego rodzaju odpowiedź Google na iTunes od Apple – platforma, w której dostępne są wszelkie treści multimedialne: gry i aplikacje na Androida, muzyka, filmy, e-booki… Wszystko w jednym miejscu, zawsze pod ręką. Ale oczywiście jest pewien haczyk – w Polsce w dalszym ciągu mamy dostęp jedynie do gier i aplikacji, pozostałe multimedia zostały udostępnione wyłącznie w kilku krajach, w tym oczywiście w Stanach Zjednoczonych.

Płakać po Android Market nie będziemy, bo kierunek, który obrał internetowy gigant Google, wydaje się słuszny. Czy tak faktycznie jest – czas pokaże. Szkoda tylko, że u nas standardowo zmiany te nie będą widoczne (poza nowym logo i zmienioną grafiką na stronie z aplikacjami na Androida).

W pełni funkcjonalna strona Google Play, niedostępna dla nas, prezentuje się następująco (w Polsce przekierowuje automatycznie do sklepu z aplikacjami i grami – play.google.com/store):

google play

Wprowadzenie Google Play koncern z Mountain View uznał za doskonałą okazję, by przecenić wybrane gry nawet o ponad 50%. I tak, poniżej znajdziecie listę aplikacji – z linkami do Google Play (odruchowo chciałam napisać „do Android Market” ;)) – wszystkie za 1,52 zł:
World of Goo,
Osmos HD,
Sprinkle,
Jamie’s 20 Minute Meals,
Shadowgun,
TuneIn Radio Pro,
I Just Forgot – Little Critter,
Need for Speed Hot Pursuit,
Asphalt 6: Adrenaline,
Dead Space,
Business Calendar,
SoundHound,
mSecure – Password Manager,
Endomondo Sports Tracker PRO,
Flick Golf Extreme,
They Need To Be Fed,
Paper Camera,
Zookeeper DX TouchEdition,
SwiftKey X,
Zoom FX,
It’s Tyrannosaurus Rex,
Pocket League Story,
NFL Flick Quarterback,
N.O.V.A. 2,
Quell Reflect.

źródło