Android jest teraz tak samo bezpieczny jak iOS, przynajmniej tak twierdzi Google - Tabletowo.pl

Android jest teraz tak samo bezpieczny jak iOS, przynajmniej tak twierdzi Google

Dołącz do dyskusji 0

Zwykle wygląda to tak: kiedy ktoś mówi, że Android jest bezpieczniejszym systemem od iOS, to po dwóch sekundach konsternacji i wymieniania się spojrzeniami, reszta towarzystwa zaczyna zrywać boki ze śmiechu – bo żart był tak wyborny. Z chwilą pojawienia się Google Pixel ten odwieczny dystans miał się podobno znacznie zmniejszyć.

Adrian Ludwig, dyrektor ds. bezpieczeństwa systemu Android, wypowiedział się ostatnio w wywiadzie podczas O’Reilly Security Conference, że Pixele i iPhone’y są równe pod względem bezpieczeństwa.

Tabletowo.pl Android jest teraz tak samo bezpieczny jak iOS, przynajmniej tak twierdzi Google Android Ciekawostki Humor iOS Oprogramowanie

Dokładnie powiedział, że poziom bezpieczeństwa „jest niemal identyczny”, „jeśli chodzi o prawie wszystkie modele zagrożeń”. Dodał też, że z czasem Android będzie pod tym względem jeszcze lepszy. „W dłuższej perspektywie, otwarty ekosystem Androida może zapewnić jeszcze lepsze bezpieczeństwo” – zapewniał Ludwig.

Dobrze, tylko czy Android nie ma czasem już jakichś ośmiu lat? To chyba wystarczająco długi okres, żeby pomyśleć o bezpieczeństwie? Tymczasem spora otwartość systemu i jego fragmentacja nadal się zielonemu robocikowi odbija czkawką.

Ludwig mówił też o googlowskim wewnętrznym systemie bezpieczeństwa, który łącznie analizuje 400 milionów urządzeń z Androidem dziennie i jednocześnie jest w stanie sprawdzić 6 miliardów aplikacji. Pochwalił się faktem, że bardzo niewiele smartfonów i tabletów ma złośliwe oprogramowanie. Powiedział nawet, że ich liczba nie przekracza jednego procenta.

Wszystko to nie brzmi jakoś tragicznie, choć nie raz już słyszeliśmy takie przechwałki. Nie mówiąc już o tym, jaką różnicę robi słowo „prawie”.

Na pewno Google chce zerwać z długo wypracowywaną przez siebie opinią właściciela najbardziej dziurawego systemu mobilnego na świecie. Nie będzie to jednak zbyt proste, biorąc pod uwagę, że raz na jakiś czas słyszymy o wyjątkach potwierdzających tę regułę.

źródło: tech.firstpost.com

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona