Android jest potęgą. Aż 85% mobilnych urządzeń pracuje pod kontrolą tego systemu | Tabletowo.pl

Android jest potęgą. Aż 85% mobilnych urządzeń pracuje pod kontrolą tego systemu

Dołącz do dyskusji 0

Według raportu IDC – firmy zajmującej się badaniem rynku teleinformatycznego oraz analizą przyszłych trendów rozwojowych poszczególnych sektorów rynku – Android, mimo swojej dominacji, wciąż rośnie w siłę. Apple ze swoim iOS, może mieć powody do niepokoju, bo udziały tej firmy w ciągu ostatniego roku znacząco zmalały.

Do końca 2016 (według prognoz IDC) udziały Androida na rynku mobilnych systemów operacyjnych, sięgną aż 85%. W stosunku do ubiegłego roku, jest to wzrost o 5,2%.

Inaczej wygląda sytuacja z największym konkurentem Zielonego Robota, czyli iOS. Tutaj prognozy już nie są tak optymistyczne. Raport bowiem zakłada, iż do końca 2016 roku udział rynkowy systemu z logo nadgryzionego jabłka wyniesie 14,3%, a to jest, względem ubiegłego roku, spadek o 11%.

udzialy-androida-na-rynku-2016

Łącznie, oba konkurujące ze sobą systemy, mają do stycznia 2017 roku zgarnąć 99% rynku mobilnych urządzeń. Jedynie 0,4% pozostanie dla Windows Phone, a około 0,3% stanowić będą pozostałe systemy – takie jak: BlackBerry, Tizen i inne. Do końca 2020 roku gigant z Mountain View i z drugiej strony firma z Cupertino, podzielą między sobą niemal 100% mobilnego rynku.

Największy przewidywany spadek sprzedanych urządzeń do końca 2016 roku, zanotuje system Windows Phone. Wartość ta, może wynieść nawet nieco ponad 79%, co niestety nie wróży świetlanej przyszłości tej mobilnej platformie.

Czy Android utrzyma tendencję wzrostową przez najbliższe kilka lat? I co będzie z Apple? Czas pokaże… Ale trzeba przyznać, że udział procentowy Google jest imponujący. Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie Android jest potęgą w tym segmencie rynkowym. Nic także nie zapowiada, że w najbliższej przyszłości coś w tej materii może ulec zmianie.

Źródło: IDC przez GsmArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona