Android Ice Cream Sandwich rośnie w siłę - działa na 7,1% urządzeń z Androidem - Tabletowo.pl

Android Ice Cream Sandwich rośnie w siłę – działa na 7,1% urządzeń z Androidem

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Android Ice Cream Sandwich rośnie w siłę - działa na 7,1% urządzeń z Androidem Nowości

Jak to zawsze na początku każdego kolejnego miesiąca bywa, także i dziś firma Google opublikowała dane dotyczące udziału w rynku urządzeń z Androidem poszczególnych wersji tego systemu. Dowiedzieliśmy się z nich, że Android Ice Cream Sandwich jest już zainstalowany na 7,1% sprzętu pracującego w oparciu o platformę internetowego giganta. Patrząc na dane sprzed dwóch miesięcy, kiedy to AICS mógł się pochwalić udziałem wynoszącym ledwie 2,9%, jest to dość duży skok.

Znaczny wzrost popularności Androida Ice Cream Sandwich jest spowodowany kilkoma czynnikami. Główny to przede wszystkim pojawianie się na rynku najnowszych smartfonów z tą wersją systemu oraz wypuszczanie przez producentów aktualizacji urządzeń do „lodowej kanapki”. Ale wpływ na to mają również tablety. Co ciekawe – w znacznej mierze te budżetowe, o których ostatnio piszemy, chcąc nie chcąc, coraz częściej.

Jeszcze kilka miesięcy temu tanie tablety, których na półkach sklepowych jest od groma, napędzały udział w rynku starszych, smartfonowych wersji Androida. Między innymi przez to właśnie w dalszym ciągu znaczną popularnością cieszy się Android Froyo i Gingerbread. Odkąd jednak Google udostępniło kod źródłowy Androida 4.0 i producenci tańszego sprzętu zaczęli go wykorzystywać, sytuacja nieco się zmieniła.

Jeśli jesteście ciekawi jak przedstawia się procentowy udział poszczególnych wersji Androida w rynku, rzućcie okiem poniżej. Szkoda tylko, że nie ma podziału na dwie kategorie sprzętu – tablety i smartfony…

Tabletowo.pl Android Ice Cream Sandwich rośnie w siłę - działa na 7,1% urządzeń z Androidem Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona