Smartfony z Android Go będą dostępne również w Polsce | Tabletowo.pl

Smartfony z Android Go będą dostępne również w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Google zapowiedziało Android Go w maju tego roku. W skrócie, jest to nowy system operacyjny, który zostanie zainstalowany na urządzeniach ze słabą specyfikacją – a trzeba przyznać, że takich nie brakuje na rynku. Co ciekawe, smartfony z tym OS-em prawdopodobnie będą dostępne również w Polsce.

Android Go to zdecydowanie jeden z najciekawszych projektów, jakie zobaczyłem w ostatnim czasie. Nowy, odchudzony Android może okazać się idealnym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Jeśli ktoś zechce zakupić drugi, bądź zastępczy smartfon, to postawienie na urządzenie z takim systemem operacyjnym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Android Go to również powiew świeżości wśród starszych sprzętów, którym będzie można przywrócić dawny blask (o ile powstaną odpowiednie Custom ROM-y), na przykład Motoroli Moto G.

Do tej pory myśleliśmy, że Android Go ma być przeznaczony tylko dla smartfonów, które trafią na rynki biedniejsze lub/i rozwijające się. Są jednak polskie firmy, które także są zainteresowane tym nowym systemem. Mowa tu dokładniej o wrocławskim przedsiębiorstwie mPTech (wcześniej MyPhone), które jeszcze nie tak dawno chwaliło się bliską współpracą z Google. Pierwszy model z tym OS-em na pokładzie powinien trafić do sprzedaży już w drugim kwartale 2018 roku.

Chrome w Android Go

Ogromnie cieszy mnie ten fakt, bowiem będzie to miało obustronne korzyści. Firma mPTech zarobi, ale jednocześnie też dostarczy do rąk klientów dobry sprzęt. Oczywiście Android Go nie sprawi, że smartfony za 300-400 złotych zaczną śmigać jak o wiele droższe urządzenia, ale mimo wszystko szeroko pojęty user experience w ich przypadku powinien być o wiele lepszy niż do tej pory.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Androbieda kluczem do sukcesu. Tanie smartfony, małe aplikacje – tak to wygląda w Android Go

Źródło: Spider’s Web

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona