Android Gingerbread dla Intel Atom na początku 2012 roku - Tabletowo.pl

Android Gingerbread dla Intel Atom na początku 2012 roku

Tabletowo.pl Android Gingerbread dla Intel Atom na początku 2012 roku Nowości

Wszyscy wiemy, że Android upodobał sobie architekturę ARM, jako najodpowiedniejszą do swojego działania. Okazuje się jednak, że programiści zajmujący się projektem Androidx86 nie są osamotnieni w bojach o możliwość korzystania z tego systemu na architekturze x86. Dołączył do nich bowiem Intel, który zaadoptuje Androida tak, by działał z jednostkami Intel Atom z serii E6xx.

W momencie, gdy Google jest już na ostatniej prostej w przygotowaniach do oficjalnego wydania najnowszej wersji Androida – Ice Cream Sandwich – Intel zapowiada, że już niebawem zostanie przygotowana specjalna wersja Androida Gingerbread (2.3) dla procesorów Intel Atom z serii E6xx.

Android Gingerbread na urządzenia z procesorami Atom E6xx będzie gotowy w styczniu 2012 roku. Zastanawiające jest jedno: dlaczego Intel bierze się za starą wersję systemu, zamiast inwestować w najnowsze (Honeycomb – 3.0, 3.1 czy 3.2) lub dogadać się z Google i zacząć adaptację Ice Cream Sandwich na sprzęt z architekturą x86?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona