fot. Pexels

Android Auto jest bezpieczniejszy niż konkurencyjne rozwiązania

Najnowsze modele samochodów bardzo często wyposażane są w rozbudowane systemy multimedialno-informacyjne, mające na celu uczynić korzystanie z nich jeszcze przyjemniejszym i jeszcze bardziej intuicyjnym. Jest też i Android Auto, który może nieźle namieszać na rynku motoryzacyjnym tym bardziej, iż uznany został za bardzo bezpieczne rozwiązanie.

Reklama

Samochodowy system multimedialny od Google wspierany jest już fabrycznie na pokładzie niektórych samochodów. Doskonałym przykładem mogą być tutaj chociażby nowe modele Mercedesa, Forda czy Jeepa. Wszystko wskazuje na to, że do projektu dołączą wkrótce również i inni producenci. Google musi więc przykładać wagę do tego, by sam system był bezpieczny dla osób podróżujących samochodem, w którym jest stosowany.

https://www.tabletowo.pl/2018/03/05/raspberry-pi-android-auto-w-samochodzie/

Reklama

Serwis Android Autorithy informuje, że system Android Auto został oceniony przez organizację AAA Foundation for Traffic Safety jako bardzo bezpieczne rozwiązanie. Według przeprowadzonych badań, oprogramowanie od Google podczas użytkowania nie rozprasza uwagi kierowcy w takim stopniu, jak konkurencyjne rozwiązania.

System Android Auto nie powinien jednak być mimo wszystko używany w trakcie jazdy do ustawiania skomplikowanych, rozbudowanych zadań. Dla przykładu programowanie nawigacji w Android Auto to nadal proces czasochłonny, mogący rozproszyć kierowcę nawet na pół minuty. Warto więc na ów czas zatrzymać się lub ustawić trasę przed rozpoczęciem jazdy. Udowodniono bowiem, że nawet krótka, trwająca dwie sekundy dekoncentracja w czasie jazdy może podwoić ryzyko spowodowania wypadku.

System Android Auto zadebiutował już trzy lata temu. Od tego czasu jest bardzo intensywnie rozwijany przez Google. Całkiem niedawno projekt został wzbogacony o funkcję łączności bezprzewodowej czy Asystenta Google. Jego rozwój zmierza więc w bardzo ciekawym kierunku. Czy Android Auto zdomunuje rynek motoryzacyjny? Ma na to spore szanse. Teraz wszystko zależy od koncernów motoryzacyjnych i od tego, czy zechcą wprowadzić na pokład swoich samochodów wsparcie dla systemu od Google.

Źódło: Android Autorithy