Android O nadejdzie wtedy, kiedy całkowite zaćmienie Słońca. Prawdopodobnie będzie to Oreo

Android O nadejdzie wtedy, kiedy całkowite zaćmienie Słońca. Prawdopodobnie będzie to Oreo

Większość z Was być może wie, że już w najbliższy poniedziałek wydarzy się coś naprawdę wielkiego. Obliczenia naukowców wskazują, że w Stanach Zjednoczonych właśnie 21 sierpnia wielbiciele zjawisk astronomicznych będą mogli obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Jeśli jednak ciała niebieskie nie interesują Was aż tak bardzo, to musicie wiedzieć, że dokładnie tego samego dnia z całą pewnością Google zaprezentuje nowego Androida. Na temat ósemki, której tymczasowe oznaczenie to „O”, wiemy już całkiem sporo, ale przyszedł czas na garść informacji prosto od źródła.

Pamiętacie jak pod koniec zeszłego tygodnia informowałem Was, że najprawdopodobniej 21 sierpnia odbędzie się premiera Androida O? Dzisiaj okazało się, że to prawda – a więc Evan Blass nie mylił się w swoich szacunkach.

Na podlinkowanej stronie możemy zobaczyć licznik, odmierzający czas do premiery najnowszej wersji Zielonego Robocika – dokładniej rzecz ujmując będzie to miało miejsce o godzinie 22:00 czasu polskiego. Oprócz zapowiedzi nadchodzących zmian pojawia się także link do transmisji z całkowitego zaćmienia Słońca, którą przeprowadzi NASA – idealny czasoumilacz przed transmisją, prawda?

Gigant z Mountain View mierzy dosyć wysoko, jeżeli chodzi o wybrany dzień, ale wydaje mi się, że to nie tylko kwestia nadania rangi samemu wydarzeniu. W moim odczuciu samo całkowite zaćmienie Słońca też jest nieprzypadkowe. Zresztą, zobaczcie sami jak wygląda takie zjawisko na opublikowanych przez NASA zdjęciach.

Android O nadejdzie wtedy, kiedy całkowite zaćmienie Słońca. Prawdopodobnie będzie to Oreo

Czy to Wam czegoś nie przypomina? Jeżeli nie, to pozwolę sobie podpowiedzieć – przekręć, poliż, zamocz… Moim zdaniem księżyc przykrywający Słońce do złudzenia przypomina… Oreo. I wygląda na to, że moje odczucia są względnie trafne, ponieważ sam Evan Blass zaćwierkał „Wesołego Zaćmienia”, zamieszczając jednocześnie zdjęcie popularnego ciastka.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Dodatkowo, Google pogrywa z oczekującymi na ósemkę geekami, ponieważ na portalu Google+ pojawił się wpis z załączonym wideo, którego nazwa jest co najmniej sugestywna.

Android O nadejdzie wtedy, kiedy całkowite zaćmienie Słońca. Prawdopodobnie będzie to Oreo

Nazwa załączonego pliku wyraźnie zawiera frazę Oreo. Powiedziałbym, że gigant z Mountain View po prostu popełnił wpadkę i potwierdził nazwę nowego Zielonego Robocika, ale w ponownie zamieszczonym wpisie plik nosi nazwę Octopus Teaser.mp4. Zresztą, jeżeli chodzi o ośmiornicę, to również ku tej opcji skłaniały pewne fakty.

Jedno jest pewne – premiera nowego Androida odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 21 sierpnia, o godzinie 22:00 czasu polskiego. A to, czy na ósemkę będziemy mówić Oreo, czy Octopus, stoi jeszcze pod znakiem zapytania. Ostatecznie, wbrew swoim poprzednim osądom, skłaniałbym się jednak ku ciastku, zostawiając głowonogi w spokoju.

[AKTUALIZACJA]

Trzeba powiedzieć to głośno – Google otwarcie robi sobie żarty z tych, którzy spekulują na temat Androida O. Zerknijcie tylko na poniższego tweeta

Oprócz wymienionego na początku Oreo i Octopusa pojawiło się jeszcze kilka opcji. W większości są to „słodkości”, ale pojawiła się również chociażby… oliwa z oliwek. Mimo wszystko uważam, że to kakaowe ciastko będzie imiennikiem Androida O, a pozostałe zmiany służą tylko wzbudzenia zainteresowania oraz drobnej dezinformacji ;)

źródło: Twitter (Android, Evan Blass), Android, Android Police, NASA;
grafika główna: Android, Android Developers