Android 7.1.2 już wkrótce trafi na smartfony od Sony | Tabletowo.pl

Android 7.1.2 już wkrótce trafi na smartfony od Sony

Dołącz do dyskusji 0

Sony od jakiegoś czasu robi co może, aby zarówno comiesięczne łatki bezpieczeństwa, jak i aktualizacje całego systemu operacyjnego docierały na Xperie jak najszybciej. Wygląda na to, że producent z Japonii będzie jednym z pierwszych, który wypuści aktualizację do Androida 7.1.x.

Pierwszym telefonem, na którym Sony testuje możliwości odświeżonego Androida, jest Xperia X. Obecnie oprogramowanie jest dostępne w wersji testowej, jednak wiele osób sugeruje, że soft może doczekać się kolejnej, dość znaczącej aktualizacji już w przyszłym tygodniu. Opinie o dacie rozpoczęcia dystrybucji Androida 7.1.2 zarówno dla Xperii X, jak i dla pozostałych smartfonów producenta, nie są zbieżne, toteż można założyć, że Sony potrzebuje jeszcze nieco czasu, aby dopieścić swoje oprogramowanie.

Wiemy natomiast co nieco o głównych zmianach, na jakich zamierzają skupić się inżynierowie od Sony. Zgodnie z informacjami serwisu XperiaBlog.netpoprawki mają dotyczyć optymalizacji skanera odcisków palców, połączeń Bluetooth oraz alertów informujących o wykorzystaniu baterii.

Trudno powiedzieć, czy producent wprowadzi jakieś dalsze, indywidualne zmiany w odświeżonej wersji urządzeń dla innych Xperii. Na forach można poczytać o tym, że użytkownicy narzekają na maksymalną głośność Xperii XZ (mam, nie potwierdzam), która w ich opinii zdaje się nie wykorzystywać całego swojego potencjału.

Wydaje się jednak, że na szczegóły przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

źródło: XperiaBlog.net

Polecamy również

Recenzja Sony Xperia X

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona