Android 5.0 Lollipop dla Samsunga Galaxy S5 już jest – w pierwszej kolejności w Polsce!

Ostatnio sporo ciepłych słów powędrowało w stronę LG za udostępnienie Androida 5.0 Lollipop swojemu flagowemu produktowi, G3, w pierwszej kolejności w Polsce. Okazuje się, że inny koreański koncern poszedł w jego ślady i od dziś posiadacze Samsunga Galaxy S5 mogą aktualizować swoje urządzenia do najnowszej wersji systemu!

Tak, dobrze czytacie. Polska jest pierwszym krajem, w którym „androidowy lizak” zagościł na tegorocznym flagowcu Samsunga. Mamy więc powody do radości. Tym bardziej, że w oczach pierwszych użytkowników Lollipop na Galaxy S5 działa naprawdę świetnie.

Najnowsza wersja systemu wprowadza do interfejsu Material Desing i, co chyba najbardziej ucieszy użytkowników korzystających z czytnika linii papilarnych – poprawę jego działania. Zaryzykuję stwierdzenie, że z Lollipopem Galaxy S5 zyskał nowe, lepsze życie.

Jeśli jesteście użytkownikami Samsunga Galaxy S5 zerknijcie na niego – komunikat o aktualizacji już powinien tam na Was czekać. Jeśli jednak go tam nie będzie, zajrzyjcie do ustawień i wymuście ręcznie sprawdzenie dostępności nowej wersji systemu lub zaktualizujcie sprzęt korzystając z oprogramowania Kies.

Screeny przedstawiające wygląd Lollipopa na Galaxy S5 w dużej ilości możecie zobaczyć na SamMobile (link w źródle), z kolei na górze zamieściłam krótki przegląd wideo – również autorstwa tej samej redakcji.