Android 5.0 dla Samsunga Galaxy S4 dostępny w sieci | Tabletowo.pl

Android 5.0 dla Samsunga Galaxy S4 dostępny w sieci

Dołącz do dyskusji 0

Na początku grudnia oficjalnie pojawiła się aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop dla Samsunga Galaxy S5. Dziś do sieci, niestety nadal nieoficjalnie, trafiła aktualizacja dla starszego modelu – Galaxy S4.

Aktualizacją dla Samsunga Galaxy S4 jest rzecz jasna Android Lollipop w wersji 5.0.1. System pojawił się na jednym z chińskich forów internetowych, po czym niemal natychmiast pojawił się na popularnym (przynajmniej wśród osób interesujących się modyfikacją smartfonów) forum – XDA.

W najnowszej wersji dostępny jest nowy interfejs, który doskonale znany jest chociażby z Samsunga Galaxy S5. Nie zabrakło oczywiście funkcji stricte związanych z Androidem 5.0 Lollipop, na przykład powiadomień na ekranie blokady.

System dostępny jest dla smartfonów oznaczonych modelem GT-I9500, czyli wersji z autorskim procesorem Samsunga, mianowicie Exynosem 5410. Jeśli macie tą wersję urządzenia i chcecie przetestować najnowszą wersję systemu, to można ją pobrać tutaj, a następnie wgrać przy pomocy Odina. Zainteresowanych tematem zachęcam również do śledzenia tematu na forum XDA.

Wyciek testowej wersji oprogramowania może być znakiem, że oficjalna aktualizacja zbliża się wielkimi krokami. Oficjalna data udostępnienia Androida 5.0.1 Lollipop dla Galaxy S4 nie jest jeszcze znana, ale, moim zdaniem, stanie się to na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2015 roku.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona