Android 4.4 KitKat zadebiutuje 28 października?

Android 4.4 KitKat zadebiutuje 28 października?

Na profilu KitKat na Twitterze w sposób tyleż zabawny, co zagadkowy zasugerowano, że premiera nowego Androida 4.4 odbędzie się właśnie 28 października 2013 roku. Informację o dacie zaszyfrowano w informacji o zespole 28th Street Crew oraz w przypomnieniu daty premiery filmu Michaela Jacksona This is it. Napis ułożono z wiadomych słodkości.

O samym systemie nic nowego się nie pojawiło, wiadomo o odświeżeniu interfejsu, zmianie kolorów, funkcji bezpośredniego połączenia z Google Now za pomocą komendy„ OK. Google”. Belka powiadomień i przyciski ekranowe będą przeźroczyste, pojawi się także zapewne nowa forma płatności NFC (Tap&Pay).

Natomiast 28 października to równieź zeszłoroczna data premiery… Nexusa 4 . Czyżby równo rok później pokazano Nexusa 5?

Nowy smartfon ma posiadać wyświetlacz FHD o przekątnej 4,96 cala od LG, które zresztą będzie producentem całego telefonu, procesor Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974 2,3GHz oraz procesor graficzny Adreno 330, co zapewni bardzo płynne działanie oraz wydajność w wymagających grach. Ponadto: 16-32 GB wewnętrznej pamięci (bez czytnika kart microSD), 2 GB RAM-u oraz łączność LTE oraz 2 GB pamięci wewnętrznej.

Ze złych wiadomości: portal techradar podaje nową cenę wyższą od spodziewanych 300 dolarów – teraz mówi się o 399 dolarach. W polskich realiach będzie to oznaczać ok. 2000 złotych.

Konkrety… już wkrótce.

Autor wpisu: Artur Gusiński

Za: twister, tuttoandroid, 9to5Google