Android 4.4 KitKat w drodze na Rockchipa 3188 i 3026 - Tabletowo.pl

Android 4.4 KitKat w drodze na Rockchipa 3188 i 3026

Dołącz do dyskusji 0

Firma Rokchip ogłosiła, że biblioteki aktualizacji systemu na Android 4.4 dla  procesorów Rockchip 3188 oraz 3026 są już gotowe i producenci sprzętu mogą je już pobierać.

Tabletowo.pl Android 4.4 KitKat w drodze na Rockchipa 3188 i 3026 Aktualizacje Nowości

Na polskim rynku RK3188 to jeden z popularniejszych procesorów, więc dla wielu z Was ta wiadomość oznacza przesiadkę na szybszą i znacząco ulepszoną wersję popularnego Androida. Co cieszy, wielu producentów już zapowiada aktualizację (Onda, Telecast, Pipo), a ze względu na wsparcie producenta procesorów powinna ona być stabilna i łatwa do zastosowania.

Tabletowo.pl Android 4.4 KitKat w drodze na Rockchipa 3188 i 3026 Aktualizacje Nowości

Procesory RK3026 i RK3188 z architekturą ARM A9

Co najlepsze: Rockchip potwierdza, że aktualizacja oficjalnie zatwierdzona jest przez Google, co oznacza pełną zgodność z Androidem 4.4. Wiąże się z tym między innymi: większa stabilność, mniejsza zasobożerność, więcej kolorów na ekranie powitalnym, integracja z QuickOffice, lepsza współpraca z „chmurą”, wsparcie dla Bluetooth 4.0.,współpraca z Miracast, płynniejsze działanie oraz dłuższa żywotność baterii. No i lepsza optymalizacja grafiki oraz lepsza współpraca z urządzeniami z 512 MB pamięci RAM.

za: padanews, Rockchip, seekingAlpha

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona