Android 4.4 KitKat najbardziej stabilnym systemem mobilnym 20

Android 4.4 KitKat najbardziej stabilnym systemem mobilnym

kitkat_najbardziej_stabilny

Dopiero co informowałem Was o wycieku specyfikacji Androida w wersji 4.4.3, a już znowu mam informację na temat tego systemu. Najnowszy raport firmy Crittercism, badającej rynek mobilny, wyłonił najbardziej stabilny OS dla urządzeń przenośnych. Tym systemem jest właśnie Android 4.4, czyli KitKat. Zaskoczeni?

Badania zostały przeprowadzone porównując 106 systemów mobilnych* na ponad 2500 różnych urządzeniach. Wyniki są podane na oficjalnej stronie Crittercism w formie prezentacji. Najlepszy wynik uzyskał KitKat, gdzie częstość „wykrzaczeń” systemu była na poziomie zaledwie 0,7% **. Widać tutaj także spore usprawnienia względem poprzednich wersji zielonego robocika. Dla porównania, taka częstotliwość w Androidzie 2.3 (Gingerbread) wyniosła 1,7%.

Co chyba najbardziej zaskakujące, system od Google okazuje się być bardziej stabilnym od oferowanego przez Apple. Dla najnowszego iOS 7.1 wskaźnik wynosił aż 1,6%. Dodatkowo poprzednie wersje systemu od giganta z Cupertino wykazywały częstość błędów nawet na poziomie 2,6%.

Jeżeli natomiast chodzi o producentów, Samsung ma tworzyć najbardziej stabilny sprzęt. Widać szeroki zakres i wiele modeli urządzeń nie zagroziły pozycji lidera tego zestawienia. Dodatkowo, niezależnie od producenta, tablety okazywały się zawsze mniej stabilne od smartfonów.

Choć to wszystko wydaje się być sprytnie stworzoną reklamą, statystyki nie kłamią. Niemniej chyba każdy właściciel urządzenia z systemem Android zgodzi się ze stwierdzeniem, iż przedstawione wyniki mają się nijak do użytkowania sprzętu na co dzień. A może jednak zgadzacie się z tym raportem? Dajcie znać w komentarzach ;-)

[źródło]

 

* na ilość systemów składają się różne jego wersje, przykładowo Android 2.1, Android 2.2, Android 2.3, Android 4.4, czy iOS 4, iOS 5 itd.
** wszelkie procenty stanowią odniesienie czasowe występowania błędów do ogólnej pracy urządzenia