Android 4.4 Jelly Bean i Nexus 5 oficjalnie

Android 4.4 KitKat (i Nexus 5) oficjalnie. Co nowego?

Android 4.4 Jelly Bean i Nexus 5 oficjalnie

Od dłuższego czasu wiemy już jak będzie się nazywała najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego od Google: Android 4.4 KitKat. Do dziś jednak nie wiedzieliśmy tak naprawdę na jego temat zbyt wiele. Dziś, bez blasku fleszy i zbędnego szumu, koncern z Mountain View poinformował o oficjalnej premierze Androida 4.4 KitKat. W niniejszym wpisie znajdziecie spis najważniejszych i najciekawszych nowości. Oprócz najnowszej wersji systemu, poznaliśmy również nowego smartfona brandowanego logiem Google: Nexus 5 (przy współpracy z LG).

Zacznijmy od tego, że Android 4.4 KitKat ma być szybszy, ładniejszy wizualnie oraz ma oferować nowe, interesujące i przydatne funkcje. Jedną z najciekawszych jest tryb pełnoekranowy, którego dotychczas mogło brakować w urządzeniach z systemem Android. Od najnowszej aktualizacji będzie można czytać dokumenty PDF, grać w gry czy oglądać filmy na pełnym widoku ekranu – gdy będziemy chcieli, za pomocą jednego gestu będziemy mogli podejrzeć godzinę i pozostałe dane z belki systemowej. Wtedy również ujawnią się przyciski nawigacyjne.

Google obiecuje szybszy multitasking, lepszą reakcję ekranu dotykowego na polecenia użytkownika, optymalizację pamięci operacyjnej urządzeń mobilnych oraz samego systemu. Podczas słuchania muzyki na ekranie blokady będzie pojawiała się okładka albumu, z którego pochodzi dany utwór wraz z klawiszami sterującymi (play, pauza, itd.). Wszelkie belki systemowe zostały zmienione na przezroczyste, Google Now zostało usprawnione, a po wypowiedzeniu komendy „OK, Google” w każdym momencie mamy być przekierowywani do paska wyszukiwania Google.

Bezprzewodowe drukowanie dzięki Google Cloud Print, emotikony dostępne z poziomu klawiatury Google, odnowiony Quickoffice, wsparcie dla Bluetooth MAP (Message Access Profile) oraz Chromecast, zmieniona aplikacja E-mail z odświeżonym wyglądem i lepszą nawigacją, to tylko wybrane nowości, jakie znajdziemy w Androidzie 4.4 KitKat.

Na smartfonach doczekamy się również funkcji odnajdywania nieznanego numeru telefonu, bazując na wynikach wyszukiwania online i Google Maps oraz optymalizacji modeli z 512MB RAM. Dodatkowo nowa aplikacja telefonu będzie nam podpowiadała z którymi osobami kontaktujemy się najczęściej. Wszystkie wiadomości, łącznie z SMS-ami, MMS-ami, rozmowami wideo i innymi konwersacjami, będą dostępne w jednym miejscu. W smartfonie Nexus 5 z kolei mamy jeszcze dostępną opcję HDR+.

Parametry techniczne Google Nexus 5:
– 4,95-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli,
– czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,2GHz,
– Android 4.4 KitKat,
– 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej,
– 2GB RAM,
– aparat 8 Mpix,
– kamerka 1,3 Mpix,
– akumulator o pojemności 2300 mAh,
– bezprzewodowe ładowanie,
– 4G LTE,
– WiFi,
– GPS,
– NFC,
– wymiary: 137,84 x 69,17 x 8,59 mm,
– waga: 130 g.

Nexus 5 został wyceniony na 349 dolarów (16GB) i 399 dolarów (32GB).

google nexus 5

źródło, źródło