Android 4.4 KitKat dla tabletu Acer Iconia B1-720 potwierdzony na wideo - Tabletowo.pl

Android 4.4 KitKat dla tabletu Acer Iconia B1-720 potwierdzony na wideo

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Android 4.4 KitKat dla tabletu Acer Iconia B1-720 potwierdzony na wideo Acer Aktualizacje Nowości

Na targach CES 2014 w Las Vegas Acer zaprezentował dwie tabletowe nowości: Iconia A1-830 i Iconia B1-720 – obie z Androidem w przestarzałej już nieco wersji, 4.2.1 Jelly Bean. Jak się jednak okazało na wideo promującym drugi z modeli, możemy liczyć na nowszą odsłonę googlowskiej platformy.

Starsza wersja systemu może odstraszać użytkownika, który w dodatku nie ma żadnej pewności, że dany sprzęt (nawet mimo tego, że pochodzi od znanego producenta) otrzyma aktualizację do nowszej edycji. Nic więc dziwnego, że niebawem Acer Iconia B1-720 dostanie nowszą wersję, a nawet najnowszą. Będzie to Android 4.4 KitKat.

Wiele wskazuje na to, że egzemplarze, które już trafiają do sprzedaży (właściwie pod koniec stycznia) otrzymają nową wersję systemu w drodze aktualizacji OTA, natomiast już kolejne partie sprzętu będą posiadały KitKata preinstalowanego na tablecie, co jest równoznaczne z tym, że już po wyjęciu z pudełka będzie działał pod kontrolą Androida 4.4.

Fakt ten bardzo cieszy – zwłaszcza, że nie jest to urządzenie z najwyższej półki. Wersja WiFi wyceniona została na 129 euro, natomiast z 3G – 179 euro. W pierwszej kolejności do sprzedaży ma trafić wersja tańsza, ale i tak obie mają trafić na półki sklepowe jeszcze w styczniu.

Specyfikacja techniczna Acera Iconia B1-720 zawiera przede wszystkim dwurdzeniowy procesor MediaTek MT8111 o częstotliwości taktowania 1,3GHz, wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1GB RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona