sony xperia tablet z android 4.3

Android 4.4.4 Kit Kat dla Sony Xperia Tablet Z wypuszczony – poprawki stabilności i błędów

Pierwsza generacja tabletu opartego o Androida od Sony zrobiła sporo zamieszania na rynku, zyskując słowa uznania specjalistów ze świata Tech. Nic dziwnego. Model ten mimo upływu lat nadal jest bardzo atrakcyjną propozycją dla osób, które potrzebują wydajny sprzęt w eleganckiej obudowie. Teraz tabletowa Zetka doczekała się aktualizacji do najnowszej wersji systemu Android.

Reklama

Wczoraj na oficjalnej stronie Sony na Twitterze został opublikowany wpis, informujący o rozpoczęciu procesu aktualizacji oprogramowania pokładowego kilku modeli urządzeń Sony. Jednym z nich jest właśnie Xperia Tablet Z. Najnowsza aktualizacja do Androida 4.4.4 KitKat o numerze kompilacji 10.5.1.A.0.283 przynosi m.in. szereg poprawek stabilności i zabezpieczeń (najprawdopodobniej Open SSL), poprawę wydajności baterii, WiFi, a także usuwa błędy natywnej aplikacji E-mail.

Aktualizacja_Xperia Tablet Z_4.4KitKat

To dobrze, że producent pamięta o swoich starszych urządzeniach. Co prawda to były flagowy tablet i odpowiednio długi czas wsparcia powinien być oczywisty, jednak zdarza się, że wiele marek zapomina o swoich urządzeniach. Nie będę tutaj wskazywać palcami, bo każdy kto się z tym spotkał, wie o co chodzi. Sony uważam za solidną pod tym względem firmę, która z roku na rok poprawia się w tym aspekcie. Na temat samego urządzenia możecie więcej poczytać w redakcyjnej recenzji.