Reklama

Android 4.3 zaprezentowany. Na pierwszych urządzeniach już od dziś

android 4.3 jelly bean

Reklama

Na konferencji Google w San Francisco koncern z Mountain View, w postaci swoich pracowników, pokazał zgromadzonym na evencie i przed komputerami (relacja na żywo na YouTube) Androida 4.3 Jelly Bean i nowości, które się w nim pojawiają. Spójrzmy na ich krótki przegląd. Krótki nie dlatego, że nie chce mi się pisać. Po prostu wprowadzonych zmian jest bardzo mało.

Na uwagę zasługuje wprowadzenie OpenGL ES 3.0, co będzie się wiązało z ulepszeniem grafiki 3D w grach. Tu warto zauważyć, że zapowiedziana została premiera takich tytułów, jak Riptide GP2, nowe Prince of Persia oraz Asphalt 8, które mają się doskonale prezentować i działać na nowym Nexus 7. Chętnie to sprawdzę w miarę możliwości. Oby jak najszybciej!

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy nowości jest Bluetooth Smart, czyli technologia mająca umożliwić użytkownikowi oszczędzenie cennych procentów szybko rozładowującego się akumulatora podczas korzystania z urządzeń podłączonych właśnie za pośrednictwem Bluetooth. Interesująca opcja, ciekawe jak będzie się sprawdzała w rzeczywistości.

Uwagę należy poświęcić także usprawnionym profilom użytkowników, które pozwolą między innymi bardziej kontrolować dzieci korzystające z tabletów. Hugo Barra, prezentujący Androida 4.3 na scenie, powiedział, że będzie nawet dostępna możliwość zablokowania mikropłatności w grach. Kolejne nowości to możliwość zapisywania historii powiadomień oraz streaming treści z Netflix w 1080p. Zmianie uległ również ekran wybierania numerów, interfejs aparatu, pojawiła się również nowa aplikacja: Google Play Games.

Zapytacie zapewne kiedy Android 4.3 będzie dostępny? Już odpowiadam. Pierwsi użytkownicy urządzeń z serii Nexus: Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 i Nexus 10 mają otrzymać aktualizację już dziś.

Aktualizacja:

Androida 4.3 na wspomniane wyżej modele można już pobierać z oficjalnej strony Google – zapraszam pod ten adres.

android 4.3 jelly bean

źródło, źródło