Android 4.3 dla Samsunga Galaxy Note 2 w październiku | Tabletowo.pl

Android 4.3 dla Samsunga Galaxy Note 2 w październiku

Dołącz do dyskusji 0

Gwiazdami wczorajszej prezentacji Samsunga był tabletofon Galaxy Note 3, tablet Galaxy Note 10.1 (2014 Edition) oraz zegarek Galaxy Gear, ale nie oznacza to, że koreański koncern zapomniał o urządzeniach poprzedniej generacji. Na scenie wspomniano o aktualizacji systemu operacyjnego Android, która zostanie udostępniona użytkownikom urządzeń Samsung Galaxy Note 2, Samsung Galaxy S4 oraz Samsung Galaxy S3 w październiku.

Android w wersji 4.3 może pochwalić się szereg mniejszych i większych zmian „pod maską”. Google wyposażyło go we wsparcie dla standardów OpenGL 3.0 (lepsza wydajność i jakość grafiki w grach 3D) oraz Bluetooth Smart (niższy pobór energii przez akcesoria sparowane z telefonem lub tabletem). Na liście nowości znalazła się także usprawniona obsługa profilów użytkownika, synchronizacja powiadomień między urządzeniami, aplikacja telefonu podpowiadająca numery na podstawie słownika T9, uproszczony i bardziej intuicyjny interfejs aparatu i domyślne zainstalowane programy Google Keep oraz Google Play Games.

Oprócz powyższych, Samsung wzbogaci oprogramowanie o kilka zaprojektowanych przez siebie funkcji. Pewną zapowiedzią jest nowo zaprezentowany Samsung Galaxy Note 3 pracujący pod kontrolą najnowszej wersji systemu. Mimo to, nie ulega wątpliwości, że chcąc zachęcić (lub zmusić) użytkownika do zmiany telefonu na nowszy, Samsung usunie jedną czy dwie aplikację.

via Engadget

(Dzięki za poprawkę, Rolex!)

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona