Android 4.2.2 dla Samsunga Galaxy Note 8.0 WiFi już w sieci

20130715-200015.jpg

Aktualizacje to obszerny temat zarówno w świecie smartfonów, jak i tabletów. Zawsze jest tak, że część użytkowników urządzeń danego producenta jest pokrzywdzona, by inna mogła otrzymać nowszą wersję systemu wcześniej. Nie ulega jednak wątpliwości, że ostatnio w szybkości wydawania kolejnych odsłon platformy dla tabletów przodują dwa koncerny: koreański Samsung i tajwański Asus. Dziś pierwszy z nich zaktualizował swój najnowszy sprzęt obsługujący rysik S Pen, Galaxy Note 8.0, do Androida 4.2.2 Jelly Bean. Nieoficjalnie, ale jednak.

Nieoficjalnie, bowiem w sieci pojawiła się paczka instalacyjna najnowszej dostępnej wersji Androida, oznaczonego numerkiem 4.2.2. Nie wiadomo na kiedy Samsung przewidział oficjalne rozpoczęcie procesu udostępniania systemu, więc dla niecierpliwych jest to bardzo dobra wiadomość. Mogą oni bowiem już teraz skorzystać i przekonać się, co nowego wnosi wspomniana aktualizacja. A podobno (jak twierdzą redaktorzy SamMobile) pozytywnie wpływa na czas pracy akumulatora urządzenia oraz na płynność jego działania.

Zainteresowani wyciekłym Androidem 4.2.2 dla Samsunga Galaxy Note 8.0 mogą zaktualizować swój tablet przez Odin (zawarty w paczce). Przed rozpoczęciem procesu należy zrobić backup danych, w przeciwnym razie utracimy je wszystkie. Aktualizacja przeznaczona jest wyłącznie dla modelu N5110, czyli WiFi-only (wersja z 3G, N5100, powinna otrzymać Androida 4.2.2 w późniejszym terminie).

źródło