Android 4.1 Jelly Bean w drodze na tablet HP TouchPad (wideo)

Dożyliśmy czasów, gdy nowy system operacyjny szybciej dostanie urządzenie, które z założenia nawet nie powinno być blisko Androida. Mowa oczywiście o HP TouchPadzie, tablecie-legendzie, którego niska cena i masowa wyprzedaż przysporzyły mu fanów, wśród których znaleźli się ludzie posiadający niemałe umiejętności w dziedzinie programowania. Stworzyli oni społeczność przygotowującą modyfikacje oprogramowania dla tabletu, który początkowo miał działać w oparciu o system zaprojektowany przez Plam/HP. Dzięki wspólnemu wysiłkowi ekspertów z forum XDA-Developers i jemu podobnych, na TouchPadzie można zainstalować nie tylko WebOS, ale także Androida i Ubuntu.

HP TouchPad doczekał się portu Androida w wersji CyanogenMod, Ice Cream Sandwich, a także – czym kusi poniższe wideo – Jelly Bean. Nie wiadomo, kiedy oprogramowanie zostanie udostępnione. Autor wpisu mieszczącego film był niezwykle oszczędny w słowach, ale możemy mieć pewność, że prędzej czy później Android 4.1 Jelly Bean pojawi się na TouchPadzie.

Dystrybucja HP TouchPada została zatrzymana, lecz nie oznacza to, że tabletu nie można kupić. Od czasu do czasu na aukcjach internetowych pojawiają się pojedyncze sztuki, więc przy odrobinie szczęścia i umiejętności uda Wam się wyhaczyć to urządzenie w rozsądnej cenie. Specyfikacja tabletu jest zbliżona do iPada drugiej generacji i obejmuje 9,7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1,5GHz z układem graficznym Adreno 220, 1GB RAM, Wi-Fi, Bluetooth, akcelerometr,16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej, kamerę internetową 1,3 Mpix oraz akumulator 6300 mAh.

via RevTV