Android 4.1 dostępny dla Yarvik Xenta TAB9-200. Promocja: tablet za 849 zł

yarvik xenta tab9-200

I znów mamy do czynienia z sytuacją, w której posiadacze budżetowego sprzętu otrzymują aktualizację systemu do najnowszej wersji wcześniej niż ci, którzy wydali na swoje tablety często nawet dwa czy nawet trzy razy więcej gotówki. Tym razem na słowa uznania zapracowała firma Yarvik, która udostępniła właśnie Androida 4.1 Jelly Bean dla Yarvik Xenta TAB9-200.

Urządzenie to jest najnowszym tabletem w portfolio Yarvik. Xenta TAB9-200 charakteryzuje się przede wszystkim obecnością dwurdzeniowego procesora Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,6GHz z 1GB RAM, wyświetlaczem IPS o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli oraz systemem operacyjnym Android – od dziś w najnowszej wersji. Więcej na temat jego parametrów technicznych przeczytacie w tym wpisie.

Firma Yarvik zapewnia, że aktualizacja systemu do „żelki”, dzięki licznym poprawkom, maksymalizuje wydajność i szybkość tabletu. Co więcej, partycja przeznaczona na aplikacje została powiększona do 2GB (czyżby przedstawiciele firmy czytali ostatnie komentarze na Tabletowo.pl? ;)).

Korzyści płynące z aktualizacji do Androida 4.1 Jelly Bean:

Jedną z głównych zalet Jelly Bean jest szybsza i płynniejsza praca urządzenia. Przechodzenie między ekranami, przełączanie miedzy aplikacjami jest bezproblemowe i bardziej precyzyjne niż dotychczas. Jelly Bean oferuje lepszą wydajność całego systemu, w tym szybsze zmiany orientacji ekranu oraz szybszą reakcję podczas przechodzenia do ostatnio używanych aplikacji. Dzięki przyspieszeniu procesora następującym bezpośrednio w momencie dotyku ekranu, praca staje się jeszcze szybsza i bardziej dokładna. Obok tych zmian znacząco poprawiono jeszcze  stabilność Bluetooth i WiFi.

Aby dokonać aktualizacji systemu, wystarczy zajrzeć na stronę firmy Yarvik i postępować według zamieszczonej tam instrukcji.

Tymczasem warto przy okazji zauważyć, że w sklepie redcoon trwa promocja na tablet Yarvik Xenta TAB9-200. W tym tygodniu można go nabyć w ofercie „hit cenowy” za 849 złotych. Cena urządzenia w sieci zaczyna się od 920 złotych (Skąpiec).