Android 4.0 z obsługą kontrolerów do gier - Tabletowo.pl

Android 4.0 z obsługą kontrolerów do gier

Tabletowo.pl Android 4.0 z obsługą kontrolerów do gier Nowości

Ostatnie zmiany i zdecydowany rozwój hardware’u kierunkują urządzenia mobilne z systemem Android na konkurencję dla takich platform, jak PSP/PSV czy Nintendo. Układy Tegra produkowane przez Nvidię niewątpliwie stawiają na grafikę i grywalność coraz to nowszych tytułów, często przenoszonych prosto z naszych domowych PC albo konsol z wiernym i zaawansowanym odwzorowaniem detali.

Kolejnym krokiem ułatwiającym nam życie jest nowość znaleziona przez deweloperów w SDK Androida 4.0 Ice Cream Sandwich w postaci systemowego wsparcia dla zewnętrznych kontrolerów do gier. Co dla użytkowników oznacza wprowadzenie tej innowacji? Nasze tablety staną się przenośnymi konsolami do gier, co sprawi, że korzystanie z nich będzie jeszcze bardziej przyjemne dla każdego potencjalnego użytkownika.

Prawdopodobnie wspieranymi kontrolerami będą urządzenia podłączone przez port USB, bądź też przez interfejs Bluetooth. Dzięki temu będziemy w stanie odłączyć kontroler od PlayStation albo Xboxa i cieszyć się rozrywką na wyjazdach lub w innych, sprzyjających temu okolicznościach. Ponadto zachęci to producentów do tworzenia nowych akcesoriów przeznaczonych do różnych gier.

Jest to zdecydowanie dobry krok z punktu widzenia posiadaczy urządzeń z Androidem. Coraz to większe rozdzielczości i bardziej dopracowane ekrany w połączeniu z rozwojem układów graficznych i procesorów mogą nawet wskazywać na to, że niedługo zapomnimy, co to konsola i całą rozrywkę przeniesiemy do naszych kieszeni i plecaków.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona