Android 4.0 na tablecie z procesorem AMD, czyli projekt Android-x86 - Tabletowo.pl
Ważne

Android 4.0 na tablecie z procesorem AMD, czyli projekt Android-x86

Tabletowo.pl Android 4.0 na tablecie z procesorem AMD, czyli projekt Android-x86 Nowości

Na targach CES 2012 firma AMD zaprezentowała światu tabletMSI WindPad 110W (układ AMD Fusion), pracujący pod kontrolą systemu Android 4.0, co wzbudziło w obserwatorach wielki entuzjazm. Szybko został on jednak ugaszony przez samo AMD, które oświadczyło, że z samym „wynalazkiem” ma niewiele wspólnego – jest to dzieło tzw. projektu Android-x86. Wcześniej pokazali oni m.in. testową wersję Androida 4.0 dla procesorów AMD Brazos.

I mimo że AMD nie planuje wspierać tej inicjatywy, ani nie przewiduje produkcji urządzeń opartych na Androidzie, sam ROM możecie pobrać i zainstalować sami.

Nie do końca też wiadomo, jak to jest z tym brakiem wsparcia, gdyż według strony internetowej projektu Android-x86, samo AMD dostarczyło im w kwietniu zeszłego roku tzw. development boards, a od października procesory z platformy „Persimmon”, które pracują w urządzeniach takich jak choćby fitPC3 firmy Compulab, są oficjalnie celem dla nowego kodu. Nie nazwałbym tego więc brakiem zainteresowania. Myślę, że AMD bada grunt i być może wyniknie z tego jakaś mała androidowa rewolucja. Czekamy.

Sam Android 4.0 na platformie x86 działa ponoć sprawnie. Problem jest z softwarem – programy często się zamykają lub wieszają system. Niemniej jednak cała inicjatywa jest bardzo ciekawa i z pewnością będziemy się jej przyglądać.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona