Android 4.0 ICS dla tabletów Archos G9 już dostępny

Android 4.0 ICS dla tabletów Archos G9 już dostępny 16
Niespełna tydzień temu informowaliśmy was o planach udostępnienia aktualizacji przez firmę Archos dla tabletów z linii G9. Jako że producent zobowiązał się do wprowadzenia najnowszego systemu Google Android – Ice Cream Sandwich – jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku, zbyt wiele czasu mu nie zostało.

Jak się okazało posiadacze modeli Archos 80 G9 i Archos 101 G9 nie muszą dłużej czekać, bo kompilacja o numerze 4.0.4 właśnie pojawiła się na stronie producenta. Poza zmianą samego systemu, firmware 4.0.4 wnosi wiele dodatkowych funkcji. Największe zmiany dotknęły oprogramowanie Media Center (wsparcie dla formatu mkv3D, wyłączenie powiadomień systemowych w aplikacji czy sterowanie muzyką z poziomu ekranu blokady). W menedżerze plików udoskonalono funkcję drag and drop, dodano opcję wyłączenia indeksowania poszczególnych folderów karty SD przez bibliotekę mediów, jak również powiadomienia po zakończeniu kopiowania odbywającego się w tle.

Użytkownicy 8-calowych i 10,1-calowych tabletów spod skrzydeł Archosa mogą również liczyć na wideokonferencje przy użyciu aplikacji Google Talk czy Skype. Urządzenia otrzymały ponadto wsparcie dla kontrolera Xbox 360 dzięki hostowi USB.

Najnowsza wersję oprogramowania oraz pełną listę zmian znajdziecie tutaj.

źródło