Android 4.0 Ice Cream Sandwich z natywnym wsparciem dla rysików - Tabletowo.pl

Android 4.0 Ice Cream Sandwich z natywnym wsparciem dla rysików

Tabletowo.pl Android 4.0 Ice Cream Sandwich z natywnym wsparciem dla rysików Nowości

Kilka dni temu w Hong Kongu odbyła się wspólna konferencja Google i Samsunga, na której zaprezentowany został system Android Ice Cream Sandwich, znany pod numerkiem 4.0. Podczas tego wydarzenia przedstawiciele internetowego giganta z Mountain View zaprezentowali sporo nowości, jakie znalazły się w „lodowej kanapce”. Jak można było się domyślać, nie były to wszystkie zmiany i udogodnienia, które zostały wprowadzone do najnowszej wersji systemu spod znaku zielonego robocika.

Jednym z dodatków, których nie mieliśmy przyjemności spotkać w poprzednich wersjach Androida, jest natywne wsparcie dla rysików – co więcej, z rozpoznawaniem siły nacisku. To oznacza, że każde urządzenie pracujące w oparciu o Ice Cream Sandwich będzie można kontrolować zarówno poprzez dotyk palcami, jak i stylusami. Oczywiście producent, który będzie chciał zaimplementować to rozwiązanie w swoim urządzeniu (tablecie bądź smartfonie) będzie musiał zastosować odpowiedni wyświetlacz. Nie zmienia to faktu, iż natywne wsparcie dla stylusów otwiera wiele interesujących możliwości.

Skoro będziemy mieli do czynienia ze wsparciem dla rysików, pojawia się pytanie ściśle związane z wprowadzaniem tekstu – co z rozpoznawaniem pisma? Z dotychczasowych informacji wynika, że nowy Android nie ma silnika odpowiedzialnego za taką funkcję.

Ciekawe jakie jeszcze interesujące nowości skrywa w sobie Ice Cream Sandwich, które nie zostały ujawnione podczas wspomnianej konferencji.

*fotka przedstawia rysik do Samsunga Galaxy NoteS Pen

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona