Android 4.0.4 ICS dla Motoroli Xoom 2 Media Edition w czwartym kwartale 2012

Jeżeli zajrzeliście do mojej recenzji Motoroli Xoom 2 Media Edition, wiecie, że tym, co przeszkadzało mi w niej najbardziej, była wersja systemu operacyjnego. Android 3.2 Honeycomb po prostu nie spełniał swojego zadania i nie zachęcał do korzystania z urządzenia. Podczas testów miałem nadzieję na niespodziewane pojawienie się powiadomienia o aktualizacji do 4.0 Ice Cream Sandwich. Niestety, nie doczekałem się go i nie bez powodu – producent przesunął udostępnienie nowej wersji systemu na czwarty kwartał 2012 roku.

Wiadomość o planach aktualizacji została opublikowana przez Motorolę kilka dni temu i dotyczy nie tylko modelu Xoom 2 Media Edition, ale także kilku smartfonów. Uaktualnienia dla nich zostały przesunięte na okres jesienno-zimowy lub, na co może wskazywać brak konkretnych informacji, anulowane. Więcej informacji znajdziecie w źródle.

Użytkownikom 8,2-calowej Motoroli Xoom 2 Media Edition pozostaje uzbroić się w cierpliwość i napisać list do Świętego Mikołaja z prośbą o dorzucenie „Lodowej Kanapki” do stosiku prezentów pod choinką. Jest na co czekać, albowiem Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich jest bardzo dobrze zoptymalizowanym systemem, który znacząco przyspieszy i zwiększy płynność działania tabletu. Ponadto, góruje nad 3.2 Honeycomb bardziej dopracowanym interfejsem oraz większą ilością funkcji i ustawień.

via Phone Arena