Android 3.2 oficjalnie. Co nowego?

Jest niedziela, a na rynku niewiele się dzieje. Przyczyną może być chwilowy zastój lub, co jest nieco bardziej prawdopodobne, dobiegający końca weekend i poprzedzająca go celebracja wolnych dni. Producenci postanowili sobie wziąć kilka chwil oddechu i od poniedziałku ponowią zasypywanie nas plotkami, informacjami, zdjęciami i filmami wideo przedstawiąjącymi ich najnowsze urządzenia.

W niedzielę rano przeciętny Kowalski do południa siedzi w piżamie i powoli sączy kawę czytając ulubioną gazetę. Ale nie Google – wielki koncern Larry’ego Page’a oficjalnie zaprezentował najnowszą wersję systemu operacyjnego Android Honeycomb 3.2. Co nowego?

  • Optymalizacje i usprawnienia dla większej grupy tabletów,
  • Compatibility Zoom – funkcja pozwalająca na rozciąganie aplikacji pisanych dla smartfonów, aby wyglądały poprawnie na tabletach, coś na kształt przycisku „2x” w systemie iOS,
  • Możliwość ładowania multimediów bezpośrednio z poziomu karty pamięci,
  • Rozszerzona obsługa API ekranu, pozwala na skupienie się na gęstości wyświetlacza, nie rozdzielczości (część SDK, nowość, którą docenią programiści),

Oprócz wyżej wymienionych nowości nie możemy nie wspomnieć o usprawnieniach dotyczących poszczególnych tabletów, np. odblokowany czytnik kart pamięci w Motoroli Xoom. Aktualizacja Google Android Honeycomb 3.2 już się rozpoczęła i wkrótce powinna znaleźć się na urządzeniach pokroju Asusa Eee Pad Transformer.

źródło