Android 3.2 dla Asusa Eee Pad Transformer już wkrótce. Poprawi żywotność baterii?

Asus Eee Pad Transformer, jeden z najpopularniejszych tabletów na rynku, ma wiele zalet, lecz także kilka wad. Jego użytkownicy skarżą się na poważne prześwity pojawiające się na ekranie, źle spasowaną obudowę wykonaną ze słabej jakości plastiku, niedziałający czytnik kart pamięci, a także problemy z prądożernością i ładowaniem przy pomocy docka z klawiaturą.

W rozwiązaniu tego ostatniego pomoże Asus, który już zauważył swój błąd i wkrótce zamierza podjąć odpowiednie działania. Brytyjski oddział tajwańskiego producenta na swojej stronie na Facebooku opublikował następującą notatkę:

Apologies to anyone who has encountered issues with their Transformer keyboard dock (power drain and charging). The issue is related to the way we configured the device’s power management in/out of sleep mode. We will shortly be announcing details on how this will be resolved for our customers.

Przepraszamy wszystkich, którzy natknęli się na problemy z klawiaturą (prądożerność i ładowanie). Wynikają one ze sposobu, w jaki skonfigurowaliśmy w urządzeniu zarządzanie energią w trybie uśpienia oraz poza nim. Wkrótce opublikujemy szczegóły dotyczące rozwiązania problemu.

Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji. Niecierpliwe oczekiwanie możemy sobie nieco osłodzić świadomością, że, według postu opublikowanego przez Asusa na Twitterze, aktualizacja Android 3.2 Honeycomb dla Transformera jest już w fazie testów i wkrótce pojawi się na tabletach.

Czy Wy również natknęliście się na problem z zarządzeniem energią w swoich dockach z klawiaturą? Podzielcie się doświadczeniami w komentarzach!

źródło