Android 3.1 Honeycomb już jest. Ice Cream Sandwich przed końcem roku

W San Francisco trwa Google I/O – wydarzenie, po którym nie spodziewałam się zbyt wiele pod względem nowości, które mogłyby nas zainteresować. Okazuje się jednak, że byłam w wielkim błędzie. Google przygotowało aktualizację tabletowego systemu operacyjnego Honeycomb do wersji 3.1 – o takiej samej nazwie.

Android 3.1 Honeycomb – co nowego?

Aktualizacja niesie ze sobą przede wszystkim funkcję USB host, dzięki której można podłączać do tabletów z Androidem klawiatury, myszki czy nawet kontrolery do gier, a także wnosi możliwość przegrywania zdjęć bezpośrednio z aparatu na tablet.

Aktualizacji do najnowszej wersji systemu mogą dokonać posiadacze Motoroli Xoom 3G, którzy zakupili ją w sieci Verizon. Kiedy Android 3.1 będzie dostępny dla wszystkich? W ciągu kolejnych kilku tygodni.

Ale to jeszcze nie koniec ciekawych informacji od internetowego giganta Google. Zapowiedziane zostało nadejście Androida Ice Cream Sandwich, który to będzie w jakiś sposób przełomowy. To właśnie ta wersja ma być połączeniem niektórych cech smartfonowego Androida z tabletowym. „Lodowa kanapka” ma się przystosowywać do pracy na poszczególnych urządzeniach. Dzięki temu ma być uniwersalnym systemem, mającym działać na wszystkich urządzeniach – bez podziału na tablety i smartfony.

Brzmi ciekawie, ale na więcej szczegółów musimy niestety jeszcze trochę poczekać. Android Ice Cream Sandwich zadebiutuje w czwartym kwartale 2011 roku.

źródło, źródło