Android 3.0 Honeycomb – przegląd wideo

Pamiętacie jak kilka miesięcy temu Google ogłosiło, że Android 2.2 nie jest przystosowany do obsługi ekranów o tak dużej rozdzielczości, jakie posiadają tablety internetowe? Wtedy też internetowy gigant postanowił stworzyć specjalną wersję systemu, która będzie idealna dla tego typu urządzeń. Na targach CES 2011 pojawiło się kilka modeli pracujących w oparciu o 3.0 Honeycomb, o których zdążyłam już napisać (w tym Motorola Xoom). Czas przyjrzeć się wersji Androida przeznaczonej wyłącznie na tablety internetowe.

Jak tylko Google zauważyło tabletowe szaleństwo jasnym było, że nie odpuści sobie tego segmentu rynku. Prace na tabletową platformą były bardzo intensywne, przez co możliwym było zaprezentowanie na CES 2011 pierwszych modeli działających pod jej kontrolą.

Nie tak dawno pojawiły się informacje o minimalnych wymaganiach sprzętowych Honeycomb (ekran HD i dwurdzeniowy procesor), które – jak się okazało – były wyssane z palca. Poinformował o tym chociażby Dan Morrill na Twitterze, członek zespołu pracującego nad Androidem.

Z pierwszego oficjalnego filmiku przygotowanym przez Google można było sporo wywnioskować. Do najważniejszych spostrzeżeń trzeba zaliczyć przede wszystkim to, że na tabletach pracujących w oparciu o Honeycomb będziemy mieli możliwość przeglądania internetu z poziomu pełnej przeglądarki tak, jak ma to miejsce w komputerach. W tych modelach będzie można korzystać ze specjalnie przystosowanych do nich usług, m.in.: Google eBooks, Gmail, YouTube, GTalk czy Google Maps. Wszystko to zobaczycie poniżej:

Ale promocyjne wideo stworzone przez Google nie oddaje w pełni działania systemu. Trzeba więc sięgnąć głębiej. Poniżej zobaczycie znacznie bardziej obszerną prezentację Androida Honeycomb przygotowaną na Motoroli Xoom. Na filmiku pokazane zostaje w sumie to samo, co na googlowskiej demonstracji, ale w ujęciu praktycznym. Miłego oglądania.

Po obejrzeniu powyższego wideo nasuwa mi się wiele myśli, ale najważniejszą z nich jest jedna – Google naprawdę się przyłożyło do stworzenia systemu operacyjnego dla tabletów. A co Ty sądzisz na temat Androida Honeycomb?