Analitycy: 11 milionów tabletów zostanie sprzedanych w 2010 roku

11 milionów tabletów

Reklama

11 milionów tabletów internetowych, na czele z Apple iPadem, powinny zostać sprzedane do końca bieżącego roku. To aż trzy razy więcej niż przewidywał ABI Research zaledwie sześć miesięcy temu – możemy przeczytać na zagranicznych portalach branżowych.

Główny analityk firmy ABI Reserach, Jeff Orr, powiedział:

Reklama

„Nasze prognozy sprzedaży tabletów w wysokości 11 milionów do końca 2010 roku biorą pod uwagę fakt pojawiania się iPada w kolejnych krajach oraz wprowadzanie produktów konkurencji na rynek w czwartym kwartale roku”.

Orr dodał:

„Zakładając, że urządzenia innych konkurencyjnych producentów pojawią się na rynku – zgodnie z oczekiwaniami – w drugiej połowie roku, jesteśmy przekonani, że iPad będzie stanowił znaczną część z 11 milionów sprzedanych tabletów”.

Przy okazji szacunków ilości sprzedaży tabletów warto przypomnieć analizy rynkowe innych firm branżowych, przeprowadzone stosunkowo niedawno. Według przewidywań IDC do końca 2010 roku w ręce nowych klientów trafi 7,6 milionów tabletów. Ciekawie wygląda również analiza rynku według iSuppli – według tej firmy sam koncern z Cupertino sprzeda 7,1 milionów iPadów.

Sami widzicie, że boom na tablety internetowe dopiero się zaczyna. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekają na zakup swojego urządzenia. Jeszcze trochę i produkty tego typu będą coraz tańsze, bo będzie ich na rynku coraz więcej.

Źródło