AMD zapowiada platformę Temash skierowaną do wydajnych tabletów | Tabletowo.pl

AMD zapowiada platformę Temash skierowaną do wydajnych tabletów

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze nie tak dawno wszyscy dziwili się, że Microsoft długo zwlekał z premierą systemu operacyjnego przygotowanego z myślą o tabletach, a aktualnie sukcesywnie, powoli zyskuje kolejne udziały w rynku. Kto wie, może podobnie będzie w przypadku AMD, firmy, która dopiero teraz w większym stopniu zamierza skupić się na rynku tabletów i konkurować z jednostkami Intelem i ARM. Z myślą o nich zapowiedziany został układ APU AMD Temash (2- i 4-rdzeniowe procesory A4 i A6).

Głównym założeniem platformy Temash jest wzrost wydajności sprzętu przy jednoczesnej ograniczonej prądożerności. Wydajność Temash ma być od dwóch do pięciu raz wyższa niż Intel Atom Z2760. Nie zdziwię się więc, jeśli jednym z pierwszych pytań, jakie sobie zadacie, będzie dotyczyło tego, jak nowy układ będzie sobie radził z zarządzaniem energią. Z danych AMD wynika, że najmocniejszy chip ma pobierać 8 watów.

Oba procesory, A400 i A600, będą oferowały grafikę Radeon HD 8000 i wsparcie dla ekranów o maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, do 8GB pamięci RAM, dwóch portów USB 3.0, do 10 portów USB 2.0, wyjścia HDMI, VGA, eSATA i PCI Express, a także DirectX 11.1. W hybrydach nie zabraknie systemu Turbo Dock, na temat którego na łamach Tabletowo.pl mogliście już przeczytać. Warto jeszcze dodać, że tblety z Temash mają być pasywnie chłodzone.

Temash ma zadebiutować w pierwszych urządzeniach w najbliższych miesiącach. Skierowany jest głównie do tabletów, hybryd oraz notebooków z ekranami 10-13 cali z dotykowymi ekranami.

AMD Temash AMD Temash AMD Temash amd temash

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona