AMD Turbo Dock z myślą o hybrydowych tabletach - Tabletowo.pl

AMD Turbo Dock z myślą o hybrydowych tabletach

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl AMD Turbo Dock z myślą o hybrydowych tabletach Ciekawostki Nowości

Firma AMD, jeszcze nie tak dawno raczej niezauważana na rynku tabletów, postanowiła mocno zawalczyć o uwagę producentów hybrydowych rozwiązań. Z informacji od AMD wynika, że na targach MWC 2013 w Barcelonie (25-28.02.) firma planuje przedstawić hybrydy oraz działające osobno turbo tablety, wykorzystujące technologię AMD Turbo Dock.

Głównym zadaniem technologii jest automatyczne dostosowanie wydajności procesora APU: podczas podłączenia komputera hybrydowego do bazy umożliwia wykorzystywanie go do bardziej skomplikowanych zadań, jak np. tworzenie treści. Z drugiej strony technologia Turbo Dock firmy AMD obniża zużycie energii, gdy komputer działa w trybie samego tabletu, dzięki czemu pomaga zaoszczędzić zużycie baterii i wydłużyć czas oglądania filmów, nagrań wideo, jaki i przeglądania stron internetowych. Co ciekawe, zadokowane urządzenie ma oferować wydajność wyższą aż do 40% od samego tabletu.

Debiut technologii AMD Turbo Dock jest spodziewany już w tym roku na wyposażeniu systemów hybrydowych wykorzystujących układy typu system-on-chip (SoC) z kartami graficznymi AMD Radeon HD, których nazwa kodowa to „Temash”. „Temash” to najnowszy ultra-energooszczędny procesor AMD przeznaczony dla tabletów i hybryd wyposażonych w system operacyjny Windows 8. Zapewnia on pięciokrotnie wyższą wydajność graficzną od konkurencyjnych rozwiązań w tabletach opartych na architekturze x86 . Prezentacja na targach Mobile World Congress będzie obejmowała wiodące aplikacje i gry na obydwu cztero- i dwurdzeniowych wersjach procesorów zbudowanych w procesie technologicznym 28 nm.

Inne dodatkowe funkcje dostępne w bazujących na rozwiązaniach AMD tabletach i hybrydach to m.in. (za: AMD):
– dostęp do serwisu AMD AppZone, bezpośredniego źródła popularnych aplikacji, które korzystają z pełnej zdolności obliczeniowej procesora APU;
– technologia AMD Start Now umożliwiająca błyskawiczne uruchomienie urządzenia i wznowienie jego działania z trybu uśpienia;
– karta graficzna AMD Radeon HD w procesorze APU, wraz z obsługą rozdzielczości Full HD 1080p, wyjściem HDMI umożliwiającym podłączenie dodatkowych, zewnętrznych wyświetlaczy oraz imponująca wydajność w grach wykorzystujących możliwości Microsoft DirectX 11;
– obsługa systemów operacyjnych Windows 7 i Windows 8 z kompatybilnością wsteczną dla wszystkich aplikacji Windows.

Steve Belt, wiceprezydent AMD Ultra-low Power Products, jest przekonany, że „dzięki najnowszym procesorom APU, firma AMD zapewni tabletom i komputerom hybrydowym jeszcze pełniejszą i kompletną funkcjonalność, co dotychczas nie było dostępne dla urządzeń podobnych kategorii”. Cóż, poczekajmy aż będziemy mogli to sprawdzić w rzeczywistości.

ź: AMD, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona