Reklama
50-lecie AMD (fot. AMD)

AMD obchodzi 50. urodziny – z tej okazji firma przygotowała wiele niespodzianek

Możecie wierzyć lub nie, ale to własnie w tym roku przypada 50-lecie istnienia Advanced Micro Devices, czyli firmy, która od wielu lat dostarcza na rynek procesory, karty graficzne i rozwiązania serwerowe dla profesjonalistów. Z tej okazji Amerykanie postanowili przygotować szereg niespodzianek, w tym specjalne, rocznicowe produkty i promocje, które są bardzo atrakcyjnym kąskiem dla komputerowych entuzjastów.

Reklama

Zacznijmy od wyjątkowych, złotych edycji najpopularniejszych produktów w ofercie amerykańskiego producenta. Na warsztat wzięto jeden z najlepszych procesorów ostatnich lat, czyli model Ryzen 7 2700X, który od swojego podstawowego odpowiednika różni się limitowanym opakowaniem i… podpisem CEO – Lisy Su na odpromienniku ciepła. Pozostałe wartości, w tym specyfikacja techniczna, pozostają takie same. Procesor wyceniono na 329 dolarów, co w przeliczeniu daje około 1285 złotych, bez naszych podatków.

Do kompletu producent postanowił dołożyć „złotą” kartę graficzną. Najnowszy model wypuszczony na rynek – Radeon VII, też otrzymał pudełko ze złotym motywem, ale sama karta dostarczana jest z przepięknym, czerwonym chłodzeniem (w sugerowanej cenie 699 dolarów, czyli około 2700 złotych bez podatków). Nie są to jedyne „bonusy”, jakie znajdziemy w pudełku, bowiem zarówno do CPU, jak i GPU AMD dołącza kupon na specjalną, limitowaną koszulkę z motywem „AMD50” oraz naklejki z podpisem Lisy Su.

To nie wszystko, bowiem dla każdego nabywcy czekają też smakowite gry – Tom Clancy’s The Division 2 Gold Edition oraz świetnie zapowiadające się World War Z. Na zakupy mamy całkiem sporo czasu, gdyż promocja trwa do 8 czerwca 2019 roku włącznie, więc pozostał nieco ponad miesiąc, by pomyśleć nad modernizacją komputera.

Powyższe gry trafią także do tych osób, które kupią pozostałe produkty AMD. Promocja obejmuje: Ryzen 7 2700X, Ryzen 7 2700, Ryzen 5 2600X, Ryzen 5 2600 oraz Ryzen 5 2400G z wbudowaną kartą graficzną.

W przypadku kart graficznych każdy nabywca modeli: Radeon VII, Radeon RX Vega, RX590, RX580 i RX570 może skorzystać z tej samej promocji. Warto też dodać, że miłośnicy The Division 2 mogą liczyć na prawdziwie „dopasioną” edycję, bowiem znajdzie się w niej roczna przepustka sezonowa otwierająca dostęp do wszystkich epizodów wydawanych w ciągu pierwszego roku – w tym także dostęp do ośmiu tajnych zadań i nagród (backpack trophies), do nowych specjalności natychmiast po wydaniu, do stroju oddziału agentów, emotki scout oraz dodatkowych bonusów i projektów, m.in. okolicznościowej opaski AMD50 na ramię postaci widocznej w grze. Bajer!

Promocje, prawdopodobnie zaraz po majówce, wprowadzą do swoich ofert największe polskie sklepy. Powyższe kody na gry należy zrealizować do 8 lipca 2019 roku włącznie, a dokładne polskie ceny powinniśmy poznać w ciągu kilku dni.

Teraz pytanie do Was – czujecie się odbiorcami powyższej akcji? Ryzen 7 2700X to bardzo udany procesor, który z powodzeniem może konkurować z serią i7 od Intela, będąc przy tym tańszym i bardziej przyszłościowym. Przypominam, że na płytach głównych, które obsługują model 2700X, zamieścimy także potencjalnego następcę.

Poniżej wrzucam za to fantastyczną infografikę, przedstawiającą największe dokonania AMD na przestrzeni ostatniego pięćdziesięciolecia. Jest na czym oko zawiesić!

Źródło: informacja prasowa