Starting today, Honda is offering Key by Amazon In-Car Delivery service for subscribers of its HondaLink® Remote Services connected-car system.

Amazon dostarczy zakupy prosto do bagażnika Hondy, ale tylko w USA

Amerykańskie przedsiębiorstwo rozszerza swoje usługi dostaw produktów wprost do bagażnika samochodu. Key by Amazon In-Car Delivery będzie działało także z pojazdami marki Honda.

Niedawno informowaliśmy o nowej możliwości dostarczania zakupów przez Amazon. Funkcja Amazon Key In-Car delivery, początkowo dostępna jedynie dla amerykańskich klientów koncernu Ford zyskała na tyle sporą popularność, że firma postanowiła zaimplementować ją w samochodach kolejnej marki.

Reklama

Mowa o najnowszych pojazdach Hondy, wyposażonych w system HondaLink. Będąc właścicielem takiego modelu i mieszkając w Stanach Zjednoczonych, możemy bez obaw zażyczyć sobie dostawę paczki wprost do jego bagażnika. Jak to działa?

Honda is offering Key by Amazon In-Car Delivery service

Wystarczy, że będziemy członkami konta Amazon Prime i połączymy nasz samochód z systemem sklepu za pomocą dedykowanej aplikacji. Ta, poza funkcją parowania, wymaga od nas jeszcze podania przybliżonej lokalizacji, w której okolicy powinniśmy zaparkować naszą Hondę.

Po wybraniu odpowiedniej opcji dostawy, kurier zlokalizuje nasz samochód za pomocą nadajnika GPS, a następnie zażąda zdalnego odblokowania bagażnika. Po umieszczeniu w nim paczki, ponownie poprosi o zablokowanie samochodu, a my dostaniemy stosowne powiadomienie poprzez aplikację. Prawda, że łatwe i przyjemne?

Początkowo funkcja będzie dostępna jedynie na rynku amerykańskim i w wybranych samochodach Hondy. Wśród nich znalazły się modele Accord, Accord Hybrid, Insight, Odyssey, Passport oraz Pilot. Ponadto połączenie usługi  Amazon Key In-Car delive z HondaLink nie będzie wymagało żadnych dodatkowych opłat.

Źródło: Honda