Amazon może wkrótce wyprzedzić Apple, stając się najbardziej wartościową firmą na świecie | Tabletowo.pl

Amazon może wkrótce wyprzedzić Apple, stając się najbardziej wartościową firmą na świecie

Dołącz do dyskusji 0

Dzięki rosnącym wartościom akcji Amazonu oraz postępującej inflacji, analitycy przewidują, że bieżący rok może być tym, w którym firma ta osiągnie wycenę na poziomie 1 biliona dolarów. Oczywistym rywalem dla niej jest Apple, pozostające najcenniejszym amerykańskim przedsiębiorstwem, ale to może szybko się zmienić.

Kapitalizacja rynkowa Amazonu sięga obecnie 737,8 mld dolarów, przy cenie akcji 1,521$ za sztukę. Oznacza to, że wciąż znajduje się w tyle za Apple, które aktualnie wyceniane jest na 900 miliardów dolarów. Jednak według jednego z analityków GBH Insights, Dana Ivesa, Amazon może w tym roku zwiększyć swą wartość na tyle, by przekroczyć magiczną barierę 1 biliona dolarów szacowanej wartości.

Ma w tym pomóc Amazon Prime, które zdaniem Ivesa zyskuje coraz więcej użytkowników i może stać się kołem zamachowym dla wciąż rozwijającego się biznesu największego sklepu internetowego świata.

‚Strategiczna ścieżka Bezosa, zarówno w odniesieniu do pojedynczych konsumentów jak i całych przedsiębiorstw, nadal ma sporo rozgałęzień, w które można wejść. Amazon ma zielone światło na tyle inwestycji, na tylu poziomach, że można powiedzieć, że to dopiero początek.’

W pewnym sensie dobrymi wiadomościami dla Amazonu są te dotyczące umiarkowanego przyjęcia nowych iPhone’ów od Apple. Co prawda iPhone X okazał się sukcesem, to nie wywołał sensacji, na jaką liczyli inwestorzy. Z tego powodu ceny akcji Apple spadły nieco w ostatnim miesiącu.

Czy to wystarczy, żeby Amazon stał się ważniejszy od Apple? Dużo zależy, jak będą wyglądały biznesowe decyzje tych dwóch gigantów w tym roku. Cupertino musiałoby zarobić nieco mniej pieniędzy, a Amazon wystrzelić w górę dzięki odpowiedniemu zarządzaniu zasobami. Nie ma nic niemożliwego.

Wyniki finansowe Apple pokazują, że firma ma się lepiej niż kiedykolwiek

źródło: CNBC przez BGR

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona