Sklep Amazon w Polsce: Poczta Polska jest bardzo zainteresowana obsługą paczek

Całe lata czekaliśmy na to, aż coś ruszy się w temacie oficjalnego sklepu Amazonu w Polsce. Może to dziś, może to już!

Reklama

Poczta Polska operatorem Amazonu na Polskę?

Zgodnie z raportem Gazety Wyborczej, Amazon zamierza uruchomić w Polsce oficjalny sklep internetowy. Dziennik przekazał, że aktualnie przesiębiorstwo jest w trakcie zaawansowanych rozmów z Pocztą PolskąFirma miałaby być głównym dostawcą przesyłek z zamówieniami w naszym kraju.

Oficjalnie żadna ze stron nie potwierdza tych doniesień, jednak GW powołując się na doniesienia osób zaznajomionych z tematem, sugeruje, że w kwietniu powinniśmy uzyskać pełnię obrazu sytuacji – wtedy pertraktacje między Amazonem i Pocztą Polską mają dobiec końca.

Reklama

Co by było, gdyby..?

Rzecz jasna, to nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się plotki o oficjalnym wejściu Amazonu do Polski. Zakupy w sklepie amerykańskiego giganta są obecnie jak najbardziej możliwe – strona główna otwiera się jednak z rozszerzeniem .de, i jest tłumaczona na język polski. Choć ceny prezentowane są w euro, a wysyłka często realizowana jest z magazynów spoza Polski, zamówione produkty bez przeszkód trafią pod nasz adres. Wciąż jednak czekamy na pełny, „polski” serwis Amazonu.

Wejście na rynek e-commerce w Polsce tak ważnego gracza jak Amazon, mogłoby mieć duży wpływ na ustaloną od lat pozycję Allegro. Oczywiście, by tak mogło być, ceny produktów i promocje musiałyby osiągnąć poziom tych ze sklepów w Niemczech czy Włoszech. Przeceny, które się tam pojawiają, potrafią być naprawdę świetne i sam nieraz z nich korzystałem. Czyżby raj dla łowców okazji miałby trafić także nad Wisłę?

Powstaje potężny sojusz. Apple, Amazon, Google i inni stworzą wspólny standard urządzeń Smart Home

źródło: Gazeta Wyborcza przez cashless.pl