Amazon US i UK wysyła nowe tablety Google Nexus 7 także do Polski 18

Amazon US i UK wysyła nowe tablety Google Nexus 7 także do Polski

Amazon US i UK wysyła nowe tablety Google Nexus 7 także do Polski 19

Dobra wiadomość dla Czytelników rozglądających się za tabletem Google Nexus 7 drugiej generacji. Od wczoraj w sklepach internetowych Amazon US i Amazon UK można zamówić to urządzenie z wysyłką do Polski. W tej chwili w pierwszym z nich dostępna jest tylko wersja 16GB wyceniona na 300 dolarów, czyli niewiele ponad 950 złotych. Transport w ciągu 9-16 dni kosztuje 17 dolarów, natomiast za przesyłkę kurierską gwarantującą otrzymanie sprzętu już dwa dni po złożeniu zamówienia trzeba zapłacić nieco więcej. W przypadku angielskiego oddziału sklepu sytuacja wygląda następująco: tablet Google Nexus 7 kosztuje 199 funtów (204,99 z VAT), co po przeliczeniu daje kwotę 1010 złotych. Cena jest wyższa, ale ponieważ wysyłka do Polski jest darmowa, oferta wydaje się atrakcyjniejsza.

Nie twierdzę, że zakup Nexusa 7 Amazonie się opłaca. To wyjście dla niecierpliwych, którzy nie chcą czekać na jego premierę rynkową. Na początku przyszłego miesiąca tablet ma trafić do sprzedaży poprzez oficjalne kanały dystrybucyjne, a jego ceny będą kształtować się następująco:

  • Google Nexus 7 16 GB WiFi: 999 złotych,
  • Google Nexus 7 32 GB WiFi: 1099 złotych,
  • Google Nexus 7 32 GB 4G: 1499 złotych,

Jak widzicie, są nieco niższe niż te w zagranicznych sklepach. Google Nexus 7 niewątpliwie jest tabletem wartym swojej ceny. Oprócz atrakcyjnego wzornictwa, oferuje 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2GB RAM, system operacyjny Android 4.3 Jelly Bean z gwarancją aktualizacji na co najmniej dwa lata, aparat fotograficzny 5 Mpix, kamerę internetową 2 Mpix, Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS oraz opcjonalny modem sieci 3G/LTE.

via Świat Czytników