Amazon Prime Video oficjalnie w 200 krajach, w tym w Polsce

Wielu czekało na ten moment – usługa VOD, dzięki której dostajemy dostęp do pokaźnej kolekcji filmów i seriali, jest już oficjalnie dostępna w Polsce. W ramach abonamentu, treści można oglądać zarówno w przeglądarce, jak i na urządzeniach mobilnych. Dla nowych klientów przygotowano 7-dniowy darmowy okres próbny.

Reklama

Po okresie próbnym będzie można skorzystać z preferencyjnej ceny 2.99 euro za miesiąc korzystania z usługi, przez pierwsze pół roku. Później trzeba będzie za nią zapłacić 5.99 euro miesięcznie.

Niektórzy nie będą się zbyt długo zastanawiać i rozpoczną subskrypcję już dzisiaj (można to zrobić tutaj). W końcu ile można czekać, żeby obejrzeć nowy motoryzacyjny show Amazonu – The Grand Tour, prowadzony przez legendy Top Gear – Clarksona, Hammonda i May’a? Wszystkich w gorącej wodzie kąpanych pragnę jedynie ostrzec, że na razie Amazon Prime Video nie przewiduje możliwości oglądania wielu pozycji z polskimi napisami lub lektorem – włącznie z The Grand Tour.

Reklama

Obecnie jedynie 33 pozycje mają polskie napisy lub lektora, i są to zwykle starsze produkcje.

Jeśli jednak ktoś chciałby podszlifować język angielski, to biblioteka filmów i seriali obejmuje takie pozycje, jak: Seinfeld, Community, Transparent, Hand of God, Red Oaks, Preacher, Flesh and Bone, Startup, Justified, The Night Shift, Mozart in the Jungle, The Man in the High Castle, Goliath, Crisis in Six Scenes czy Into the Badlands.

Filmy można oglądać przez przeglądarkę lub na urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS. Da się też uruchomić tryb offline, który umożliwia pobranie interesującego nas odcinka serialu do pamięci tabletu lub smartfonu.

Prawdę powiedziawszy, oferta nie jest zbyt bogata, a dla wielu barierą będzie nieobecność polskich napisów w najnowszych materiałach premierowych. Całkiem możliwe, że Amazon będzie sukcesywnie dodawać napisy do pojedynczych produkcji, jednak nie jest to takie proste, biorąc pod uwagę, że usługa ruszyła nie tylko u nas, ale też w 199 innych krajach świata. Oby stało się to jak najszybciej – w przeciwnym wypadku Prime Video będzie ciężko konkurować z Netflixemktóry został w naszym kraju przyjęty całkiem ciepło.

 

źródło: Amazon Press Room, antyweb, dobreprogramy

  1. Uczyć się języków a nie marudzić że nie ma napisów! Szkoda że apka ściągana z polskiego sklepu jest w całości po niemiecku i wykrywa, że jestem za granicą. Coś chyba nie do końca ruszyło w tej Polsce.

    1. Nie chce być złośliwy, ale fraza „uczyć się języków”, skądinąd słuszna, dotyczy również języka niemieckiego. :)

      1. Masz oczywiście rację, chodziło mi bardziej o to, że jak amazon ruszał w PL (czytaj – zaczął tu dostarczać) to dodali angielską wersję strony a później polską. Sama apka jest wielojęzyczna a język ustawia się automatycznie na podstawie w zasadzie nie wiem czego – wcześniej miałem wersję z amerykańskiego appstore i była po angielsku, po pobraniu wersji z polskiego sklepu miałem ekran logowania po angielsku, a po zalogowaniu język się zmienił. Do tego tak jak powiedziałem – apka cały czas twierdzi, że jestem za granicą i pozwala oglądać tylko wybrane pozycje. Wniosek – nie przyłożyli się za bardzo do tej ekspansji.

  2. Jeśli ktoś ma problemy z oglądaniem po angielsku – radzę sobie po prostu włączyć angielskie napisy. Można w ten sposób nauczyć się języka dość szybko (o ile zna się podstawy). Zawsze można pauzować i używać słownika, jeśli jest coś trudnego.

    Swoją drogą pomysł, by nowy sezon Man in the High Castle wypuszczać na święta jest dość zabawy, serial idealnie pasuje do świątecznego nastroju. ;)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama