Amazon pracuje nad domowym asystentem-robotem, który będzie za tobą chodził | Tabletowo.pl

Amazon pracuje nad domowym asystentem-robotem, który będzie za tobą chodził

Dołącz do dyskusji 0

Cztery lata temu Amazon zaprezentował swój inteligentny głośnik Echo wraz z głosowym asystentem Alexa. To zadziwiające, ale Jeff Bezos sprawił, że ludzie rzeczywiście zaczęli gadać do komputera. Jeśli istnieje więc firma, która miałaby stworzyć robota-asystenta z prawdziwego zdarzenia, to będzie to właśnie Amazon. I co zadziwiające – chyba rzeczywiście zamierza to zrobić.

Redakcja Bloomberga wskazuje na nieokreślone dokładniej źródła, według których Amazon pracuje nad tajemniczo brzmiącym projektem Vesta. Całe to tajne knucie odbywa się w wydziale firmy nazwanym Lab126, w którym powstawały projekty bardzo rozpoznawalnych sprzętów tego giganta: głośnik Echo czy tablety Fire.

Vesta miałaby być mobilnym robotem z asystentem głosowym Alexa, który byłby w stanie towarzyszyć nam podczas wykonywania codziennych obowiązków. W gruncie rzeczy chodzi więc o głośnik Echo na kółkach. Raport Bloomberga wspomina o tym, że prototypy Vesty są wyposażone w kamery i oprogramowanie, które umożliwia samodzielną nawigację w domu. Inne źródła podają, że robot nie ma być wyposażony w „oczy”, a polegać na innych czujnikach. Jakich? Nie wiadomo, bo informacje są tak szczątkowe, że jakiekolwiek insynuacje będą najprawdopodobniej nietrafione.

Podobno Amazon ma nadzieję, że pierwsze egzemplarze „mobilnej Alexy” będą gotowe do rozesłania do programistów i deweloperów jeszcze przed końcem 2018 roku, co sugerowałoby premierę robota w 2019 roku. Zapowiedzi te są jednak tak mgliste, że równie dobrze mogą w ogóle nie odzwierciedlać rzeczywistości. Vesta równie dobrze może być projektem, który Amazon porzucił jakiś czas temu, a dopiero teraz przecieki o niej przedostały się do mediów.

Z drugiej strony, Amazon ostatnio zatrudnia do pracy w sekcji Lab126 coraz więcej ludzi, więc coś może być na rzeczy. Byłoby świetnie, gdyby robot z Alexą na pokładzie był czymś więcej niż gadającą Roombą… Od razu przypomina mi się Rosie z Jetsonów.

Samsung POWERBot VR7000 Star Wars – Imperium Kontratakuje… w sprzątającym wydaniu

źródło: Bloomberg przez Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona