Amazon pracuje nad domowym asystentem-robotem, który będzie za tobą chodził - Tabletowo.pl

Amazon pracuje nad domowym asystentem-robotem, który będzie za tobą chodził

Dołącz do dyskusji 0

Cztery lata temu Amazon zaprezentował swój inteligentny głośnik Echo wraz z głosowym asystentem Alexa. To zadziwiające, ale Jeff Bezos sprawił, że ludzie rzeczywiście zaczęli gadać do komputera. Jeśli istnieje więc firma, która miałaby stworzyć robota-asystenta z prawdziwego zdarzenia, to będzie to właśnie Amazon. I co zadziwiające – chyba rzeczywiście zamierza to zrobić.

Redakcja Bloomberga wskazuje na nieokreślone dokładniej źródła, według których Amazon pracuje nad tajemniczo brzmiącym projektem Vesta. Całe to tajne knucie odbywa się w wydziale firmy nazwanym Lab126, w którym powstawały projekty bardzo rozpoznawalnych sprzętów tego giganta: głośnik Echo czy tablety Fire.

Vesta miałaby być mobilnym robotem z asystentem głosowym Alexa, który byłby w stanie towarzyszyć nam podczas wykonywania codziennych obowiązków. W gruncie rzeczy chodzi więc o głośnik Echo na kółkach. Raport Bloomberga wspomina o tym, że prototypy Vesty są wyposażone w kamery i oprogramowanie, które umożliwia samodzielną nawigację w domu. Inne źródła podają, że robot nie ma być wyposażony w „oczy”, a polegać na innych czujnikach. Jakich? Nie wiadomo, bo informacje są tak szczątkowe, że jakiekolwiek insynuacje będą najprawdopodobniej nietrafione.

Tabletowo.pl Amazon pracuje nad domowym asystentem-robotem, który będzie za tobą chodził Amazon Plotki / Przecieki Smart Home

Podobno Amazon ma nadzieję, że pierwsze egzemplarze „mobilnej Alexy” będą gotowe do rozesłania do programistów i deweloperów jeszcze przed końcem 2018 roku, co sugerowałoby premierę robota w 2019 roku. Zapowiedzi te są jednak tak mgliste, że równie dobrze mogą w ogóle nie odzwierciedlać rzeczywistości. Vesta równie dobrze może być projektem, który Amazon porzucił jakiś czas temu, a dopiero teraz przecieki o niej przedostały się do mediów.

Z drugiej strony, Amazon ostatnio zatrudnia do pracy w sekcji Lab126 coraz więcej ludzi, więc coś może być na rzeczy. Byłoby świetnie, gdyby robot z Alexą na pokładzie był czymś więcej niż gadającą Roombą… Od razu przypomina mi się Rosie z Jetsonów.

Samsung POWERBot VR7000 Star Wars – Imperium Kontratakuje… w sprzątającym wydaniu

źródło: Bloomberg przez Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona