Wszyscy tylko: „Apple, Apple i Apple”, a w międzyczasie Amazon też osiąga wycenę na poziomie 1 biliona dolarów | Tabletowo.pl

Wszyscy tylko: „Apple, Apple i Apple”, a w międzyczasie Amazon też osiąga wycenę na poziomie 1 biliona dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Amazon stał się drugą notowaną na giełdzie amerykańską spółką, która osiągnęła wycenę 1 biliona dolarów. Cel ten osiągnięto zaledwie kilka tygodni po tym, jak podobną informację usłyszeliśmy o Apple

Dlaczego giełdowa wartość Amazonu wzrosła? Ważnym czynnikiem był zwiększający się dynamicznie dochód netto tego handlowego giganta. W drugim kwartale 2017 roku firma odnotowała 197 milionów dolarów zarobku, zaś rok później było to już 2,5 miliarda dolarów. Jeszcze na początku bieżącego roku Amazon był wyceniany na niewiele ponad 500 miliardów dolarów, po czym „wystrzelił” w górę. W ciągu kilku miesięcy wartość firmy wzrosła do niesamowitego poziomu 1 biliona dolarów.

W gruncie rzeczy jest to progres, który nawet na inwestorach Apple musi robić spore wrażenie. Gigant z Cupertino na taki wynik pracował znacznie dłużej.

Echo Dot – mały, inteligentny głośnik Amazonu z asystentem głosowym Alexa

Ogromny skok wartości w wykonaniu Amazonu był możliwy dzięki temu, że w ostatnich miesiącach firma skupiła się głównie na gromadzeniu zysków. Do tego czasu koncern mocno inwestował we wzrost, uruchamiał nowe usługi, rozszerzał działalność na wiele rynków i patentował nowe technologie. Wszystko to pochłaniało mnóstwo pieniędzy, które teraz zaczęły się zwracać.

Kiedy miesiąc temu z pompą ogłoszono, że Apple jest pierwszą firmą wycenioną na bilion dolarów, na następnego tak dużego gracza typowano właśnie Amazon lub Google. Jak widać, ten pierwszy ubiegł giganta z Mountain View, który zapewne jeszcze długo nie będzie mógł sobie pozwolić na odpoczynek i spijanie śmietanki ze swoich trafnych inwestycji.

Amazon Prime Video oficjalnie po polsku, ale ceny nadal w euro

źródło: CNN przez Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona