Amazon Kindle Fire HD 8,9″ tanieje w USA i trafia do sprzedaży w Europie | Tabletowo.pl

Amazon Kindle Fire HD 8,9″ tanieje w USA i trafia do sprzedaży w Europie

Dołącz do dyskusji 0

Amazon Kindle Fire HD 8.9 do sprzedaży wszedł w listopadzie ubiegłego roku, ale tylko w Stanach Zjednoczonych. Po dość długim oczekiwaniu, w końcu doczekaliśmy się jego europejskiej premiery! Aktualnie tablet można nabyć we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. Korzystają z okazji, że zrobi się wokół tego urządzenia chwilowe zamieszanie, producent postanowił również obniżyć ceny modelu w USA.

Amazon ogłosił, że jego 8,9-calowy tablet internetowy Kindle Fire HD sprzedaje się świetnie, co w połączeniu z ekspansją na nowe rynki i innymi usprawnieniami pozwoliło obniżyć koszt jego produkcji. W związku z tym producent wprowadził spore obniżki cen od 30 do 100 dolarów, które obejmują całą rodzinę tych urządzeń.

Europejskie ceny tabletu Kindle Fire HD 8.9 przedstawiają się następująco:
– 16GB z reklamami: 269 euro,
– 16GB bez reklam: 284 euro,
– 32GB z reklamami: 299 euro,
– 32GB bez reklam: 314 euro.

Sercem tabletu Kindle Fire HD 8,9″ jest dwurdzeniowy procesor Texas Instruments – OMAP4470 taktowany zegarem 1,5 GHz. Poza tym na pokładzie urządzenia znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 8,9 cali i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli z 10-puktowym multi-touch, 1 GB pamięci RAM, Wi-Fi b/g/n. Nie zabraknie też portu HDMI, łączności bluetooth i 16, 32 lub 64 GB pamięci na dane. Tablet ma wymiary 240 x 165 x 8,8 mm i waży 567 gramów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona